Jak uczcić kolejną rocznicę ślubu – lista propozycji na celebrację tego ważnego dnia

0
4945

Rocznica ślubu to bardzo ważne święto w każdym związku małżeńskim. Spędzenie kolejnego roku w szczęściu i pomyślności, to bez wątpienia powód do świętowania. Jest to ważna data przede wszystkim dla samego męża i żony, i to od nich zależy, czy chcą świętować w pojedynkę, a może zaprosić najbliższych do wspólnej celebracji. Jak spędzić rocznicę ślubu, aby dobrze uczcić ten dzień? Oto lista pomysłów na rocznicę ślubu.

Miłość z papieru, ważne, aby ją celebrować

Pierwsza rocznica jest wedle tradycji nazwana papierową. Jest ona bardzo ważnym wydarzeniem dla świeżo upieczonego małżeństwa. Jeśli chodzi o to, jak spędzić rocznicę ślubu tę pierwszą, papierową, najlepszym pomysłem będzie wymyślenie czegoś tylko dla samego męża i żony – jest to jeszcze tak osobiste święto, że najlepiej spędzić je we dwoje, ciesząc się sobą.

Papierowa, drewniana, srebrna… okrągłe rocznice ślubu

Każda rocznica w związku jest ważna i należy ją w jakiś sposób uczcić. Zdecydowanie jednak na huczną celebrację zasługują właśnie te okrągłe jubileusze. Zgodnie z tradycją, każda z rocznic ma jakąś swoją nazwę, określającą trwałość związku małżeńskiego po upływie każdego roku. Wśród najważniejszych jubileuszów znajdują się:

 • 5 rocznica – drewniana;
 • 10 rocznica – cynowa;
 • 15 rocznica – kryształowa;
 • 20 rocznica – porcelanowa;
 • 25 rocznica – srebrna;
 • 30 rocznica – perłowa;
 • 40 rocznica rubinowa;
 • 50 rocznica – stanowiąca zdecydowanie największe wyzwanie, a zarazem osiągnięcie dla pary młodej, określana jest mianem złotej, często mówi się o tak zwanych złotych godach.

Co przygotować na rocznicę ślubu – lista pomysłów

 1. Powrót do przeszłości – bardzo romantycznym pomysłem na rocznicową randkę jest wycieczka do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – tam gdzie para się poznała, bądź miejsce, w którym odbyły się oświadczyny. To z pewnością pobudzi wspomnienia i wywoła wzruszenie.
 2. Ile lat tyle róż bądź balony cyfry – dobry pomysł na prezent na rocznicę ślubu to taki, który podkreśli rangę jubileuszu i ilość przeżytych razem lat. Kosz róż, czy ogromne balony z helem to niewątpliwie niezapomniany upominek. Dodatkowo balony będą świetnym rekwizytem do pamiątkowej sesji. Balony cyfry dostępne są w sklepie GoDan Party.
 3. Wycieczka na rocznicę ślubu – okrągły jubileusz zasługuje na nietuzinkową celebrację. Dobrym pomysłem na rocznicę ślubu jest zatem wykupienie wycieczki w miejsce, o którym marzy zarówno żona, jak i mąż. Bez wątpienia wspólne wakacje z dala od zgiełku, obowiązków i problemów pozwolą parze na nowo spojrzeć na siebie tak, jak w dniu ślubu.
 4. Ekstremalne przeżycie – rutyna nie jest sprzymierzeńcem miłości, dlatego trzeba dbać o to, by nie wzięła góry nad związkiem. Świetnym prezentem na rocznicę ślubu jest zatem wspólne zrobienie czegoś szalonego po raz pierwszy w życiu. Możliwości jest wiele, można bowiem skoczyć ze spadochronem, można też nauczyć się nurkować, a także skoczyć na bungee. Wybór należy już do samej “młodej” pary.
 5. Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli powtórka z wesela – srebrna, perłowa, rubinowa i złota to bez wątpienia bardzo huczne rocznice. Na tak okrągły jubileusz warto przygotować przyjęcie, a nawet powtórkę z wesela, zapraszając gości i urządzając całonocną zabawę. Warto zawrzeć na niej typowo weselne elementy, dużo piosenek miłosnych, a także pokaz urywków nagrań ze ślubu i pamiątkowe zdjęcia, które przeniosą zarówno samo małżeństwo, jak i gości do dnia, kiedy wspólnie przeżywali ślub.
 6. Rocznica ślubu tort okolicznościowy – na hucznym przyjęciu z okazji rocznicy ślubu nie może zabraknąć również tortu – jest tak samo ważny na ślubie, jak i na rocznicy. Aby ciasto wyglądało wyjątkowo, najlepiej ozdobić je personalnie za pomocą jadalnych składników, na przykład masy cukrowej, a także użyć okolicznościowych ozdób i świeczek, wskazujących na liczbę wspólnie przeżytych lat. Na rocznicę ślubu tort ozdobisz za pomocą pikerów ze sklepu GoDan Party.

[Głosów:15    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here