Jak ubrać się do pracy? Biznesowy dresscode

0
1066

Jak ubrać się do pracy, aby wyglądać elegancko, schludnie i przy okazji modnie? Jest na kilka sposobów, o których warto wiedzieć. Pamiętaj, że bardzo ważne w tym wszystkim jest przestrzeganie zasad savoir-vivre i dresscode, który obowiązuje w każdym miejscu pracy. Nieważne jest to, jakie stanowisko zajmujesz, musisz wyglądać adekwatnie do pełnionej funkcji. Załóżmy, że będziemy omawiać w tym artykule ubiór na stanowisko biurowe.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/jak-sie-ubrac-do-pracy/

Dlaczego to, jak wyglądamy, jest tak ważne?

Chodzi o pierwsze wrażenie, jakie sprawiamy. W myśl powiedzenia „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Praca nie jest to życie prywatne i nie ma w niej miejsca na pomyłki i zbędne szaleństwa. W wielu miejscach pracy panuje ścisły dresscode, który musi pilnie przestrzegany. Lepiej dla siebie, żeby go przestrzegać. Poszaleć można w domu. 

Gdzie kupować ubrania do pracy?

Nie ma specjalnych sklepów, z ubraniami do pracy. Musisz po prostu wiedzieć, co możesz, a czego nie możesz zakładać w swoim miejscu pracy. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju sieciówki, w których możemy znaleźć naprawdę eleganckie ’’ubrania biurowe’’. Oczywiście sukienka z sieciówki jak najbardziej nadaje się do pracy w biurze, o ile nie jest to cekinowa mini. 

Zasady, których warto przestrzegać 

  • Postaw przede wszystkim na wygodę. Nie zakładaj ciasnych spódnic. Zrezygnuj też z niewygodnych szpilek.Pamiętaj, że ubierasz się do miejsca pracy. Będziesz w niej przez około 8 godzin, więc lepiej, żeby ubiór nie sprawił Ci dyskomfortu.
  • Decyduj się na stonowane odcienie: szarości, beże, granaty, czerń i grafity
  • Nie maluj się mocno, postaw na delikaty makijaż podkreślający urodę
  • Nie szalej z dodatkami
  • Przygotuj sobie kilka zestawów ubrań, które będą kreacjami na poszczególne dni pracy

Jak ubrać się do pracy w biurze? 

Przede wszystkim nie powinnaś zakładać zbyt kolorowych, rzucających się w oczy ubrań. Zapomnij o jaskrawych barwach, które widać z daleka. Jeśli chciałabyś się czymś wyróżniać, postaw na biżuterię. Tutaj też należy zachować umiar. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here