Gokart na pedały – wymarzony prezent

0
1242

Kochamy, rozpieszczamy nasze dzieci, pragniemy dla nich jak najlepiej- to nic dziwnego, każdy rodzic chce przychylić nieba swoim pociechom.
Dzieci to najliczniejsza grupa, która dostaje prezent bez specjalnej okazji.
Powiedzmy sobie szczerze, dzieciaki mają nas w garści.
Zależy nam, by rozwijały się prawidłowo, dbamy o potrzeby ciała i ducha a najlepiej o obie te sfery jednocześnie. Podążając tym tropem można na przykład podarować milusińskim gokarty na pedały.

Co to takiego?

Najprostsze wyjaśnienie to gokart poruszany za pomocą pedałów przy użyciu siły fizycznej. Taki pojazd zapewni dziecku dzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu, poprawi koordynację ruchową a przede wszystkim znakomitą zabawę.

Jaki pojazd wybrać?

Asortyment gokartów jest naprawdę bardzo bogaty, jest też zróżnicowany cenowo co pozwoli dokonać najlepszego wyboru uwzględniając potrzeby dziecka i zasobność naszego portfela – ciekawą ofertę znajdziesz tutaj https://supertoys.pl/gokarty.
Możemy kupić pojazd trójkołowy lub czterokołowy z pompowanymi kołami lub z plastikowymi kołami (najczęściej wybierany dla najmłodszych użytkowników) z kierownicą lub sterowany ruchem ciała.

Gokart na pedały najczęściej wyposażony jest w regulację siedziska i kierownicy, dzięki temu będzie mógł posłużyć dziecku przez dłuższy czas, bez konieczności wymiany na nowy, gdy dziecko wyrośnie.
Jeśli wybierzemy model wykonany z dobrej jakości materiału będzie tym samym lżejszy, a to pozwoli na łatwiejsze pokonywanie dłuższych tras. Nieco droższe modele gokartów wykonane z solidnych, lekkich materiałów mają też nieco inną, bardziej kompaktową budowę dzięki temu zapewnią wygodną i bezpieczną jazdę po różnych podłożach, bo kiedy nasza latorośl nauczy się już jak poruszać się tym niezwykłym pojazdem, będzie chciała podejmować coraz to nowsze wyzwania związane z nowym hobby.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze gokarta?

Właściwie pierwsza rzecz jaka powinna być brana pod uwagę przy zakupie pojazdu to sprawdzenie czy posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Warto też zadbać by wybrany model miał solidną ramę i system BFR czyli możliwość jazdy do przodu , wstecz, wolnobieg i hamulec- komfort i bezpieczeństwo jazdy jest gwarancją dobrej zabawy.

Jeżeli planujemy zrobić swojemu dziecku jeszcze większą niespodziankę- i tu uwaga, drodzy rodzice- dokonajmy zakupu przy okazji dla siebie, wybierając model dla dorosłych. Tak, są i takie modele, gdzie konstrukcja pozwala na jazdę kogoś z większą wagą i wzrostem.
Będzie to wymagało zainwestowania nieco większej gotówki w zakupy, ale obopólna radość ze wspólnej wyprawy jest bezcenna.
Można wybrać dwuosobowy, lub czteroosobowy gokart na pedały, wtedy z wycieczki skorzysta cała rodzina, fakt należy dysponować przy takim wyborze większą krzepą fizyczną, ale praktyka czyni mistrza.

Możliwość wspólnego spędzania czasu, możliwość przebywania na świeżym powietrzu, skorzystania z uroków otaczającej nas przyrody- jeśli wybierzemy się do parku lub lasu- czy wycieczka po bliższej lub dalszej okolicy sprawią, że nasze dziecko będzie zachwycone podarunkiem, wspólną zabawą i nie tylko, bo to co najważniejsze czyli czas spędzony z rodzicem zapada w pamięć na zawsze. Zabawa gokartem pozwoli budować i umacniać więzi rodzinne i te pomiędzy rówieśnikami, jeśli dziecko będzie jeździło z kolegami, nauczy kreatywności, samodyscypliny i zdrowej rywalizacji, bo na pewno nasze pociechy będą urządzać wyścigi gokartowe.

Jako rodzice musimy pamiętać o tym, by nauczyć dziecko odpowiedzialnego korzystania z tego sprzętu, zabezpieczenia ze szczególnym uwzględnieniem kasku ochronnego, elementów odblaskowych oraz wszelkiego rodzaju ochraniaczy to podstawa, bo chociaż gokarty są tak skonstruowane by zapewnić maksimum bezpieczeństwa, to wyobraźnia dzieci nie zna granic.
Zasady bezpiecznej jazdy i zasady ruchu powinny być dziecku nieustannie wpajane, by mogło bezpiecznie poruszać się pośród innych uczestników ruchu.
Podsumowując: darując dziecku wymarzony gokart na pedały, spełniamy nie tylko jego zachciankę, dajemy mu coś znacznie więcej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here