Dlaczego kursy programowania online są dobre dla dzieci?

0
327

Coraz częściej można w szkołach trafić na kursy programowania dla dzieci. Dzięki temu najmłodsi mają okazję zdobywać umiejętności, które w dzisiejszym świecie okazują się wręcz niezbędne. Podobno już za parę lat może nie być człowieka, który nie zna przynajmniej jednego języka programowania. Mimo to rodzice czasami mogą mieć wątpliwości, czy warto wysyłać dzieci na takie kursy. Zatem jakie korzyści z tego płyną? I kiedy warto rozpocząć naukę?

Kiedy rozpocząć naukę programowania?

Najlepszym okresem jest na to czas dzieciństwa. Podobnie zresztą jak to wygląda w przypadku języków obcych. Chodzi bowiem o to, że dzieci mają większą łatwość w chłonięciu wiedzy. Trzeba jednak pamiętać, że pociecha nie będzie wtedy po prostu siedzieć przed ekranem komputera. Jej zadaniem będzie wykonywanie pewnych instrukcji zgodnie z poleceniem nauczyciela.

Takie kursy programowania online dla dzieci pozwalają na zdobywanie wiedzy, która przyda się w późniejszym życiu. Przeważnie można zapisywać na nie już dzieci w wieku 6-8 lat. Co ciekawe, nie ma potrzeby, by maluch miał umiejętność pisania i czytania. Korzysta się wtedy z języków graficznych.

Jakie korzyści niesie ze sobą nauka programowania?

W każdym zawodzie może być pewien problem z dobrym fachowcem. Branża IT nie jest wyjątkiem. I to jest już pierwszy powód, by jak najwcześniej rozpocząć kursy programowania online dla dzieci. Dzięki temu pociecha zdobywa wiedzę, którą potem łatwiej będzie rozwijać. Jednak to nie jedyny powód.

Nauka logicznego myślenia

Dzięki tworzeniu gier i aplikacji dziecko ma okazję na rozwiązywanie pewnych problemów. Próbuje stworzyć pewien algorytm, który będzie działać zgodnie z jego oczekiwaniami. Poza tym konieczne jest rozplanowanie działań.

Kreatywność

Podobnie jak rysowanie czy czytanie, programowanie pozwala na rozwój kreatywności. Poza tym, że dziecko działa według ustalonych schematów, ma też możliwość tworzenia własnych algorytmów zgodnie ze swoimi potrzebami. Może wpadać na nowe pomysły rozwiązania danego problemu.

Cierpliwość i wytrwałość

Dzięki programowaniu dziecko także uczy się cierpliwie przeglądać kod, by wyłapać błąd i go naprawić. Nie poddaje się i wie, że sukces nie przychodzi łatwo.

Podsumowanie

Kursy programowanie dla dzieci niosą ze sobą wiele korzyści dla najmłodszych. Dzięki temu dobrze spędzają czas przed komputerem, mogą się rozwijać pod wieloma względami i uczyć się tego, co im się potem przyda w życiu. Warto zatem zapisać dzieci na taki kurs, jeśli tylko chcą się rozwijać w tym kierunku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here