Gdzie na wakacje – Kazimierz Dolny

0
1221

Kazimierz Dolny to miejsce przyciągające uwagę turystów z całego kraju. Jest jakby na uboczu, bo znajduje się w województwie lubelskim. Ma jednak tak wiele do zaoferowania, że warto byłoby się tam wybrać i to wszystko zobaczyć na własne oczy. Miasteczko nie jest duże, ale nie o wielkość tutaj chodzi, a o jakość. Będąc tam można przenieść się w czasy, kiedy po ulicach chodzili królowie. Jest to miejsce idealne dla wszystkich, a nie tylko dla osób, które kochają historię.

Każdy zakamarek miasta kryje w sobie jakieś tajemnice. Przyjeżdżając do Kazimierza Dolnego można oderwać się na trochę od zgiełku miasta. Można odpocząć, można spacerować i cieszyć się otaczającą nas przyrodą. Jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, dlatego wycieczka musi być bardzo dobrze zaplanowana. W ten sposób zobaczymy, jeśli nie wszystko to, chociaż większość Kazimierza Dolnego i jego okolic.  Na pobyt trzeba zarezerwować minimum kilka dni ze swoich wakacji.

Najciekawsze atrakcje Kazimierza Dolnego

Tych atrakcji jest bardzo dużo, dlatego dzieci jak i osoby dorosłe coś dla siebie znajdą. Można skorzystać z okazji i zapisać się na rejs statkiem po Wiśle. Wtedy zobaczymy Kazimierz Dolny z innej strony. Na pewno będzie to okazja do zrobienia super zdjęć. Można miasto zwiedzać również busikami elektrycznymi. Przy okazji można posłuchać o historii miasta. Warto wiedzieć, co się działo w mieście i jak dawniej wyglądało. Obowiązkowym miejscem na naszej mapie powinien być Wąwóz Korzeniowy Dół. Panuje tam niepowtarzalny klimat, dlatego będziemy się tam czuć bardzo dobrze.

Będzie to ciekawa wycieczka dla całej rodziny. Miejscem wyjątkowym jest Góra Trzech Krzyży, dlatego warto znaleźć czas żeby tam się znaleźć. W mieście znajduje się wiele bardzo starych kamienic, dlatego miłośnicy architektury będą mogli podziwiać je na własne oczy. Rynek ma wiele do zaaferowania, bo można go zwiedzać, ale również znajdziemy tam miejsce do odpoczynku. Warto skorzystać z oferty jednej z restauracji gdzie możemy najeść się do syta.

Zamek w Kazimierzu Dolnym

To jest to miejsce, dla którego wiele osób przyjeżdża do Kazimierza Dolnego. Obecnie zostały tylko ruiny zamku, ale to bardzo ważna część historii naszego kraju. To, dlatego warto tam pojechać i sprawdzić jak to wygląda. Zamek powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Zamek został wybudowany za panowania Kazimierza Wielkiego.  Początkowo zamek był w kształcie owalu, ale na przełomie wieków jego była się zmieniała.

Noclegi w Kazimierzu Dolnym

Miasto jak i jego okolice są przygotowane na przyjęcie dużej ilości turystów. Do wyboru mamy noclegi różnej kategorii, co oznacza, że bez względu na to czy cenimy sobie wysoki komfort czy niskie ceny to dopasujemy miejsce do spania dla siebie.

Można znaleźć miejsca do spania w samym centrum zabytkowego miasta. Można również spać nieco dalej i podziwiać widok na Wisłę. Mieszkając w Kazimierzu Dolnym można będzie poczuć się jakbyśmy byli w innym świecie. Kilka dni w tym miejscu zregeneruje nasze siły i da mnóstwo energii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here