Jak sprawnie wystawiać faktury online?

0
1152

Większość przedsiębiorców w naszym kraju jest zobligowana do wystawiania faktur VAT. Faktura to najpowszechniejszy dokument, który potwierdza zawarcie umowy kupno – sprzedaż. Ustawodawca określił elementy, które muszą znajdować się na fakturze, by ta mogła zostać uznana za prawidłowy dokument księgowy.

Fakturę VAT zawsze wystawia sprzedający, obowiązkowo w dwóch egzemplarzach, pierwszy na potrzeby własnej ewidencji, a drugi dla klienta.

Rejestr faktur VAT pozwala na sprawną kontrolę przychodów firmy. Takie zestawienie jest również potrzebne do sporządzenia deklaracji VAT dla Urzędu Skarbowego. W dzisiejszym świecie nie ma już miejsca na ręczne prowadzenie ewidencji. Jednak wiele micro i małych przedsiębiorstw decyduje się na prowadzenie samodzielnej księgowości. Z praktycznego punktu widzenia dobrym rozwiązaniem są faktury online.

Jaki program do wystawiania faktur online wybrać?

Nowoczesny serwis internetowy pomoże zaoszczędzić nam wiele czasu i kłopotów. Dobre programy mają możliwość przetestowania swoich funkcji w okresie próbnym za darmo.
Programy online to wygodne narzędzia pozwalające na pracę w różnych miejscach, wystarczy podłączenie do internetu.

Wszystkie problemy również rozwiązywane są online, czyli nie trzeba czekać na opiekuna/informatyka, który będzie w pobliżu za dwa dni. W tym przypadku pomocy możemy spodziewać się w ciągu kilku godzin.

Moim faworytem w tej dziedzinie jest program do fakturowania wfirma.pl. Dlaczego?

Ponieważ w jednym miejscu można wykonać komplet czynności prowadzących do rozliczenia podatku ze sprzedaży.

Po pierwsze umożliwia wystawianie wszystkich rodzajów faktur wymienionych przez polskie prawo oraz zgodnych z dyrektywą UE. Po drugie daje możliwość wystawiania faktur w innych językach oraz w walutach obcych (dowolnej walucie obcej zamieszczonej w tabeli NBP). Ponadto jest nieustannie aktualizowany, co oznacza, że zawsze spełniamy nowe wymaganiami ustawodawcy.

Ciekawym elementem systemu wfirma.pl jest sama struktura faktury, która umożliwia wstawienie do niej własnego logo firmy. Jest również zintegrowana z danymi z GUS oraz CIDG, automatycznie wczytuje dane kontrahenta znając jedynie NIP.

Fakturowanie online ma przyszłość, gdyż pozwala prowadzić nawet najmniejszą działalność gospodarczą na najwyższym poziomie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here