Dlaczego warto pić wodę?

0
2506

Powszechnie wiadomo, że dorosły człowiek powinien wypijać dziennie 1,5 – 2 l wody. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ woda jest zdrowa. No dobrze, ale co to – w praktyce – oznacza? Poznaj powody, dla których warto pamiętać o regularnym spożywaniu odpowiedniej ilości wody.

Najprzyjaźniejszy z napojów

Nie przesadzimy stwierdzając, że woda jest najprzyjaźniejszym człowiekowi napojem. To w pełni naturalny płyn, który – w stanie czystym, nieprzetworzonym i pozbawionym zanieczyszczeń – wykazuje silne działanie prozdrowotne i najlepiej gasi pragnienie. Woda – w przeciwieństwie do sztucznych napojów czy soków – nie zawiera absolutnie żadnych barwników ani konserwantów.

Odkwasza i odtruwa organizm

Ciągłe zmęczenie, częste bóle głowy i zatok, obniżony nastrój, ochota na niezdrowe jedzenie, napady gorąca, problemy ze skórą, układem pokarmowym, koncentracją czy też odchudzaniem – oto objawy świadczące o nagromadzeniu toksyn i/lub zakwaszeniu organizmu. Wśród czynników przyczyniających się do zatrucia czy też zakwaszenia ciała wymienić należy między innymi niewłaściwe odżywianie, znikomą ilość ruchu, palenie czy też stres. To właśnie wymienione elementy zakłócają równowagę kwasowo – zasadową, tym samym niszcząc strukturę komórek. Ale na tym nie koniec. Trucizny takie jak np. metale ciężkie są odkładane przez organizm, który nie nadąża z ich usunięciem. A tymczasem wystarczy jedynie wypijać wskazaną ilość wody, by skutecznie usunąć z organizmu produkty uboczne przemiany materii i tym samym odczuwalnie poprawić stan swojego zdrowia.

Strażnik szczupłej sylwetki

Znajdują się w aptekach, sklepach zielarskich, wielkich hipermarketach, a nawet niepozornych sklepikach. O czym mowa? O różnego rodzaju środkach odchudzających. Warto przy tym zauważyć, iż zdecydowana większość tego typu specyfików odznacza się znikomą skutecznością. Zamiast więc inwestować w drogie i nieefektowne środki, sięgnij po… szklankę wody. Dlaczego? Ponieważ to właśnie woda skutecznie powstrzymuje apetyt, poprawia trawienie, pobudza przemianę materii, pomaga odróżnić głód od pragnienia, a nawet redukuje nieestetyczny cellulit!

Zdrowie i uroda za grosze

Woda to jeden z najtańszych napój. Nie mówimy jednak o wodzie butelkowanej, a tylko kranowej. Nie odpowiada ci jej smak czy też zapach? To nie problem. Wystarczy bowiem, że wyposażysz się w dzbanek z filtrem lub też butelkę filtrującą (a najlepiej jedno i drugie). Dzięki temu nie tylko zapewnisz sobie stały dostęp do czystej i wyjątkowo smacznej wody w bardzo niskiej cenie, ale dodatkowo zredukujesz ilość zużywanych, plastikowych opakowań, tym samym przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego. Wysokiej jakości dzbanki, butelki i filtry do wody znajdziesz na stronie www.dafi.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here