Jak kupić dobry pilot do bramy?

0
2901

Od kiedy zautomatyzowane bramy stały się standardem to jakość akcesoriów im dedykowanych systematycznie się podnosi. Dlatego, bardzo ważne jest to, aby wybierać jedynie sprawdzony osprzęt, bez którego niemożliwe byłoby umiejętne obsługiwanie bramy. Znacząco wpłynie to na nasz codzienny komfort.

Czym się kierować przy zakupie pilota do bramy?

Głównym systemem odpowiadającym za prawidłowe działanie bramy automatycznej jest centrala, wraz z oprogramowaniem. Do dodatkowego osprzętu zaliczają się fotokomórki, czy piloty do bram. Jeśli chodzi o drugą grupę to nie warto kupować zamienników, ponieważ przede wszystkim liczy się to, aby mieć wysokiej jakości sprzęt. Jedynie wtedy będzie on niezawodny, nie będzie ryzyka, że ktoś go rozszyfruje, bądź też, że szybko będzie trzeba wymienić baterie. Na każdym pilocie musi być oznaczenie CE oraz deklaracja zgodności. Są one bezwzględnie wymagane na rynku Unii Europejskiej. Warto zainwestować w urządzenia takie jak piloty do bram, ponieważ dzięki temu można spodziewać się ich niezawodności. Wszystkie elementy automatyki bramowej warto kupować u sprawdzonych producentów. Oryginalny pilot będzie pracował prawidłowo od około 2 do 3 lat. Później należy wymienić baterię, tak samo mając na uwadze jej bardzo dobrą jakość.

Warto kierować się wskazówkami, dzięki jakim żywotność pilota będzie większa. Zagwarantować może to na przykład odpowiednie dbanie o piloty do bram w poszczególnych porach roku. Zimą nie należy wystawiać ich na mróz, a latem na gorącą temperaturę. Dlatego, pilotów nie warto zostawiać w samochodzie. A kiedy pilot trzymamy w torebce lub kieszeni to należy zwracać uwagę na to, czy przypadkiem nie jest on załączony. Samo miejsce z którego otwieramy bramę również będzie mieć znaczenie, ponieważ nie powinno się otwierać jej na drodze, gdzie znajdują się jakiekolwiek przeszkody.

Istnieją dwie częstotliwości pilotów do bram: 433,92 MHz oraz 868,35 MHz. Aktualnie, producenci bram oraz akcesoriów do automatyki zalecają korzystać z drugiej ze wskazanych częstotliwości, z uwagi na to, że jest ona mniej podatna na zakłócenia. Warto też nadmienić, że piloty takie dostosowują się do warunków otoczenia. Dzięki temu skutecznej emitują sygnał. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wybieranie pilotów ze zmiennym kodem oraz świadomość tego, jakie piloty są Master, a jakie Slave. Tylko jeden pilot Master używany jest do zakodowania całego systemu, a nadajnik Slave uczy się od Mastera.

Codzienna obsługa pilotów do bram

W chwili, kiedy dowiemy się, jak działają piloty do bram jesteśmy zobligowani do tego, aby korzystać z nich zgodnie z ich przeznaczeniem. W związku z tym, musimy wiedzieć, co robić, aby pilot był dobrze zaprogramowany. Zajmie się tym monter, jednak my nie możemy doprowadzić do zaburzeń częstotliwości, na przykład przy otwieraniu wtedy, kiedy na drodze do bramy pojawi się jakakolwiek przeszkoda. Sprawdzanie, czy pilot jest włączony, czy też nie – także powinno być czymś, co robimy systematycznie. Jeżeli z pilota do bramy będziemy korzystać rozsądnie to nie będzie ryzyka, że w jakikolwiek sposób zaburzymy jego działanie. Należy wyłącznie pamiętać o tym, co zostało ujęte powyżej.

W kwestii bezpieczeństwa związanego z używaniem pilotów zasada jest prosta: należy kupować wyłącznie te piloty, które są wyprodukowane u renomowanych producentów. Wyłącznie takie piloty w pełni będą mogły się sprawdzić. Trzeba też wiedzieć, że konkretny pilot powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Generalnie, wszystkie piloty pracują na takiej samej zasadzie, jednak warto znać ich częstotliwość oraz funkcje, by mieć pewność, że dobieramy pilot bezbłędnie. Ma to spore znaczenie z punktu widzenia samych użytkowników, ponieważ liczy się to, iż później nie mają problemu z obsługą pilota, czy też nie skarżą się na częste awarie.

Renomowani producenci wprowadzają szereg innowacji, aby piloty do bram były coraz bardziej sprawne. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że im lepszy technologicznie pilot, tym szybciej i bezpieczniej brama zostanie obsłużona. Równie ważne jest też to, żeby pilot był przystosowany do możliwości i parametrów bramy automatycznej, jaką ma obsłużyć.

Im bardziej zwraca się uwagę na to, by brać pod uwagę walory pilotów, tym większe szanse, że faktycznie będą one coraz bardziej usprawniane przez samych producentów. Co więcej, nie będzie ryzyka, że jakikolwiek pilot okaże się zawodny. Na rynku wyłonili się już liderzy akcesoriów do automatyki bram i to nimi należy się sugerować, o ile nie chcemy mieć poczucia, że pilot do bramy został przez nas źle wytypowany.

Jeszcze ważniejsze jest to, że konkretny pilot będzie służył danej osobie przez wiele lat, co odbije się korzystnie na obsługiwaniu bramy na co dzień. Pilot do bramy jest narzędziem podstawowym, co nie oznacza, że nie można wykorzystać innych spośród dostępnych akcesoriów. Na przykład, warto wybrać dodatkowy osprzęt, jaki odpowiadać będzie stricte za bezpieczeństwo garażu oraz posesji. Wówczas automatyka bramy będzie maksymalnie zabezpieczona i sprawna.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here