Jak przeprowadzić się do Włoch szybko i sprawnie?

0
2308

Włochy to doskonały kraj do przeprowadzki nie tylko ze względu na piękną pogodę i wyśmienitą kuchnię włoską. Jeśli także planujesz przeniesienie się do tego właśnie zakątka na mapie świata, sprawdź, jak zrobić to szybko i sprawnie!

Przeprowadzka do Włoch to poważna decyzja, która powinna być dobrze zaplanowana również pod względem logistycznym. Aktualnie dotarcie do tego właśnie kraju nie jest zbyt skomplikowane ze względu na sieć autostrad, ale i tak nie powinniśmy pozostawiać niczego na ostatni moment. Im szybciej zaczniemy planowanie, tym mniejsze ryzyko niepowodzenia.

Do Włoch można przeprowadzić się zasadniczo samodzielnie albo można skorzystać z fachowej pomocy firm przeprowadzkowych, które posiadają w tym właśnie zakresie szerokie doświadczenie. Na co warto się zdecydować?

Samodzielna przeprowadzka do Włoch

Na samodzielną przeprowadzkę warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele mienia do przewiezienia. Możemy wtedy dostarczyć je na miejsce kilkoma sposobami:

 • zabrać ze sobą podczas dojazdu własnym samochodem
 • zapakować do walizki i podróżować samolotem, autokarem albo kolejami
 • przesłać za pośrednictwem firmy kurierskiej
 • dojechać wynajętym samochodem dostawczym

W tym przypadku jesteśmy ograniczeni przede wszystkim do rzeczy najbardziej nam potrzebnych, dlatego nie przetransportujemy wówczas większej ilości ubrań, mebli, sprzętu AGD, RTV, domowej biblioteczki czy dużego komputera. Oczywiście, możemy zdecydować się na nadanie takiego mienia kurierem, ale musimy liczyć się wtedy z dość wysokimi kosztami obsługi ze względu na gabaryty i ciężar paczek.

Zatem samodzielna przeprowadzka do Włoch będzie najlepszym wyborem jedynie wtedy, gdy nie musimy przewozić dużego mienia, które nie zmieści się w walizce czy w bagażniku samochodu.

Co zrobić wtedy, gdy chcemy przetransportować większe gabaryty? Wówczas można wynająć samochód dostawczy, ale w tym przypadku trzeba przygotować się również na dość długi czas przeprowadzki i wyższe koszty związane z jego wynajmem. Najlepiej mieć wtedy także do pomocy inne osoby, z którymi będzie można wynosić i wnosić mienie. Trzeba też we własnym zakresie zaplanować optymalną trasę przejazdu, podobnie jak przy dojeździe własnym samochodem.

Przeprowadzka do Włoch z firmami przeprowadzkowymi

Alternatywna opcja to skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych, które w tym zakresie zapewniają swoim klientom fachową i kompleksową obsługę. W ramach usługi firmy te są w stanie zająć się praktycznie wszystkim, co związane z relokacją.

Firmy przeprowadzkowe są w stanie zająć się dosłownie wszystkim, co związane jest z przeprowadzką, aby klient nie musiał zajmować się tym samodzielnie. Poniżej prezentujemy przykładową listę usług:

 • dostarczenie klientowi materiałów do pakowania
 • pakowanie i zabezpieczanie mienia przez pracowników firmy
 • opracowanie trasy przewozu i zajęcie się formalnościami
 • noszenie mienia – z lokalu i do lokalu
 • przewóz mienia samochodem dostawczym
 • magazynowanie mienia
 • utylizacja mienia
 • sprzątanie po przeprowadzce
 • pomoc typu „złota rączka”

Firmy przeprowadzkowe mogą również zapewnić swoim klientom obsługę w ramach transportu gabarytów, na przykład takich jak meble, sprzęt RTV, komputery, AGD, sejfy, dlatego możemy zlecić dostarczenie do celu także te przedmioty, których samodzielnie nie moglibyśmy przewieźć.

Zatem jeśli chodzi o szybkie i sprawne przeprowadzki do Włoch, warto skorzystać z pomocy firm przeprowadzkowych. Do wybrania swoich usług w tym zakresie zaprasza firma Jupiter, która od lat pomaga klientom w przeprowadzkach z Polski do Włoch i z Włoch do Polski.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here