Zamykanie naczynek krwionośnych laserem. Jak to działa?

0
2157

Wiele kobiet ma problemy z popękanymi naczynkami krwionośnymi na twarzy i na ciele, głównie na nogach. Niestety, kosmetyki nie są w stanie w pełni poradzić sobie z tym defektem. Gdy liczy się skuteczność, warto wybrać się na zabieg laserowego zamykania naczynek. Na czym to polega?

Popękane naczynka krwionośne częściej dotykają kobiet. Wynika to z ich gospodarki hormonalnej, a dokładnie z działania estrogenu, który rozluźnia mięśnie naczyń. Duże znaczenie mają też czynniki genetyczne, a także styl życia. Częste opalanie się, praca w trybie siedzącym albo stojącym, stosowanie używek – to wszystko także sprzyja pojawianiu się pajączków.

W jaki sposób można pozbyć się rozszerzonych naczynek?

W drogeriach możemy znaleźć obecnie szereg różnych kosmetyków, które mają za zadanie pielęgnowanie cery naczynkowej. Warto jednak pamiętać o tym, że wprawdzie pozwalają one na zmniejszenie ryzyka pojawiania się kolejnych naczynek, ale już nie są w stanie zamknąć tych obecnie istniejących. Gdy liczy się skuteczność, najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny zabieg medycyny estetycznej, a mianowicie laserowe zamykanie naczynek.

Usuwanie naczynek krwionośnych laserem

Zabieg laserowego usuwania naczynek jest bardzo skuteczny i pozwala na pozbycie się nawet dużych i rozległych zmian z twarzy i różnych partii ciała. W naczynko kierowany jest skoncentrowany snop światła, który powoduje jego miejscowe zniszczenie. Następnie naczynko zanika. Laser działa punktowo i jest całkowicie bezpieczny – uszkodzeniu ulegają tylko pęknięte naczynka w miejscu naświetlania. Dla uzyskania najlepszych efektów wykonuje się 2-3 zabiegi, ale w przypadku mniejszych wystarczający może być jeden.

Gdzie skorzystać z zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Aktualnie z zabiegu można skorzystać w wielu gabinetach medycyny estetycznej w całym kraju, na przykład możliwe jest zamykanie naczynek w Lublinie, gdzie działają renomowane gabinetu. Zabieg powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza posiadającego odpowiednie uprawnienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here