Jak skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów?

0
945

Wypadanie włosów jest normalnym procesem, który wspomaga ich wzrost i regenerację. Jednak nadmierne wypadanie potrafi spędzić sen z powiek i być dla nas powodem nieprzespanych nocy. Jak więc prawidłowo dbać o włosy i tym samym zapobiegać ich wypadaniu?

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/wypadanie-wlosow-skuteczne-sposoby/

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Włosy w nadmiarze wypadają z różnych powodów. Bardzo często przyczyną jest nieodpowiednia dieta, uboga w składniki odżywcze, witaminy i minerały, nadmierny stres, nieodpowiednia pielęgnacja. Ta ostatnia ma bardzo duże znaczenie dla kondycji naszych włosów, jeśli więc ją zaniedbujemy lub też wykonujemy niewłaściwie, musimy się liczyć z tym, że włosy będą zniszczone i bardzo mocno osłabione.

Poza tym przyczynami wypadania włosów są również choroby skóry głowy. Wśród nich najczęstszymi są atopowe zapalenie skóry głowy, łupież, łojotok czy grzybica. Nie można zignorować żadnej z nich, ponieważ nieleczone prowadzą do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych. W zwalczeniu tych chorób pomoże jedynie dermatolog, jeśli więc obserwujesz u siebie ich objawy, najlepiej skontaktować się z nim jak najszybciej.

Ponadto włosy uszkadzają również zabiegi mechaniczne, które finalnie prowadzą do ich osłabienia i wypadania. Nieprawidłowe suszenie, zbyt częste stylizowanie i farbowanie to najczęstsze przyczyny wypadania włosów z powodu uszkodzeń mechanicznych.

Skuteczne sposoby na powstrzymanie wypadania włosów

Oto najważniejsze i najbardziej skuteczne sposoby na powstrzymanie nadmiernego wypadania włosów:

  • zdrowe nawyki żywieniowe oraz dobrze zbilansowana dieta – powinna być bogata w minerały i witaminy, szczególnie te, które znajdziemy w owocach i warzywach;
  • rezygnacja z papierosów i alkoholu;
  • aktywność fizyczna, która dotleni całe ciało, w tym także mieszki włosowe;
  • suplementacja witamin, które niełatwo dostarczyć wraz z pożywieniem;
  • używanie szamponów pozbawionych konserwantów, SLA i SLS;
  • stosowanie naturalnych odżywek;
  • masowanie skóry głowy i pobudzanie cebulek włosów do rozwoju.

Jeśli jednak problem z nadmiernym wypadaniem nie ustaje, mimo podjętych przez nas zmian i wprowadzenia nowych nawyków, czas skonsultować się ze specjalistą. Dermatolog pomoże znaleźć przyczynę nadmiernego wypadania i zaleci odpowiednie postępowanie. Możemy również zdecydować się na profesjonalne zabiegi fryzjerskie, które mają na celu poprawę kondycji włosów oraz odbudowanie ich struktury.

Zobacz też: http://www.ingod.pl/jak-wlasciwie-pielegnowac-wlosy-aby-nie-byly-zniszczone/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here