Dlaczego szkoły i przedszkola tak często wybierają catering dla dzieci?

0
2077

Catering to obecnie jedna z najczęściej wybieranych metod żywienia dzieci w szkołach czy przedszkolach. Dlaczego placówki decydują się na usługi cateringowe zamiast prowadzenia własnych stołówek?

Wielu rodziców obawia się, że szkoły i przedszkola, które oferują dzieciom wyżywienie w formie cateringu, nie są w stanie zapewnić im smacznych, świeżych i zbilansowanych posiłków. Wynika to głównie z faktu, że stołówki działające w szkołach i przedszkolach uznawane są za lepszy sposób na żywienie najmłodszych, w szczególności dlatego, że dania przygotowywane są na miejscu. Jednak tak naprawdę catering może być atrakcyjną alternatywą dla stołówek. Co powoduje, że catering dla dzieci w Warszawie i w innych miastach w Polsce jest wybierany tak często?

Dominują względy finansowe

Głównym powodem popularności cateringu w szkołach i przedszkolach są kwestie finansowe. Wiele placówek i samorządów nie dysponuje pieniędzmi, które pozwalają na prowadzenie stołówek. Niekiedy stołówki te wymagają również znacznych inwestycji, głównie w celu przystosowania ich do obowiązujących norm sanitarnych. To wszystko pociąga za sobą spore koszty, które również mogą przełożyć się na zwiększenie opłat za wyżywienie. W związku z tym catering szkolny i przedszkolny jest korzystnym cenowo wyborem zarówno dla samorządów, jak i dla rodziców, którzy mogą zapewnić wtedy maluchom wyżywienie bez ponoszenia wysokich wydatków.

Smaczne, świeże i zbilansowane posiłki

Warto także wskazać, że catering dla dzieci w Warszawie i w innych miastach wcale nie musi wiązać się z niską jakością posiłków. Często jest wprost przeciwnie – dania dostarczane przez firmę cateringową są smaczne, zbilansowane, świeże, dlatego też są lubiane przez najmłodszych. Firmy cateringowe zatrudniają własnych dietetyków, którzy tworzą menu optymalne dla najmłodszych pod względem odpowiedniej kaloryczności i wartości odżywczych. W firmach cateringowych można zamawiać również dania dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, na przykład z alergiami pokarmowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here