Makijaż ślubny- idealna panna młoda

0
1793

Makijaż ślubny powinien być trwały, sprawiać, że panna młoda będzie idealnie wyglądać na zdjęciach, ale także uwypuklać to, co w niej najpiękniejsze. Na czym skupić się przy wykonywaniu takiego make- upu? Na pewno na cerze i oczach.

Cera bez skazy na całą noc i napływ emocji

Przede wszystkim skóra twarzy musi być dobrze przygotowana. Oznacza to, że kilka dni wcześniej należy wykonać peeling, a pod sam makijaż użyć dobrego kremu nawilżającego. Niektóre makijażystki stosują także bazę. Na pewno potrzebny będzie również korektor w płynie, zarówno rozświetlający, jak i kamuflujący. Te oba kosmetyki różnią się od siebie tym, że jeden dodaje blasku, a drugi zakrywa niedoskonałości.

Tak, czy inaczej, korektory w płynie mają o wiele lżejszą konsystencję niż te w kremie czy paście. Wystarczy tylko pędzelkiem lub aplikatorem dołączonym do opakowania nałożyć punktowo kosmetyk. Ogromną rolę odgrywa także dobrze dobrany, trwały i odporny na ścieranie podkład do twarzy i puder, który zapobiegnie świeceniu na wiele godzin.

Co na oczy?

Okolica oczu przed makijażem musi być także odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim kładzie się tam lekki krem w formie żelu, a kiedy już zastygnie, kamufluje cienie korektorem w płynie. Wystarczy niewielka jego ilość. Warto uważać z używaniem dużej ilości kosmetyku mocno kamuflującego pod oczy, ponieważ może to wyglądać nieestetycznie.

Samo oko powinno być pomalowane dość mocno i wyraziście, by makijaż był widziany z daleka, ale także dobrze wyszedł na zdjęciach. Trzeba pamiętać o tym, że do strojnej sukni w zasadzie pasuje mocny makijaż oczu ze sztucznymi rzęsami. Niektóre panie wolą z kolei skupić się na ustach, stawiając na neutralny makijaż oka.

Co na nieprzewidziane wpadki?

Świadkowa czy koleżanka panny młodej, która będzie obok niej w tym dniu, powinna przygotować niezbędnik ratowniczy na wypadek rozmazania makijażu. Może się tak zdarzyć, że łzy zmyją część podkładu i odsłonią niedoskonałości. Wtedy wystarczy gąbeczką dołożyć nieco podkładu.

Z kolei krostki, blizny czy przebarwienia znów punktowo zakrywa się i przypudrowuje. Korektor w płynie, zarówno o gęstszej jak i lżejszej konsystencji powinien więc znaleźć się w omawianym niezbędniku każdej panny młodej.

Korektory w płynie znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here