Kultowe, bezpieczne zabawki niosą radość

0
2509

Zabawki – jak chyba też wszystko inne – podlegają modzie, więc ich kształty i funkcje bezustannie się zmieniają. Bez problemu znajdziesz jednak takie zabawki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców od wielu lat.

Dzieci podczas zabawy na miniaturowych drewnianych koniach z biegunami utrwalane były przez setki lat w sztuce malarskiej Europy. Kiedy francuski malarz, Louis Jacques Daguerre odkrył dla świata fotografię, to przecież właśnie dzieci i ich koniki na biegunach stały się popularnym tematem zdjęć.

Bujaki to rozwiązanie idealnie dopasowane dla chłopców, jak i dziewcząt. Bo to nie tylko konie, ale również drewniane słonie, osiołki, zebry, smoki i żyrafy przenoszą najmłodszych w nieodkrytą krainę fantazji. Są to również doskonałe prezenty na chrzciny, urodziny, czy też z okazji Świat Bożego Narodzenia. Bujaki radośnie niosą w cwale, w galopie, kłusem i stępem odważnych podróżników oraz niezwykłe księżniczki.

Dlaczego powinniśmy wybierać dla dzieci drewniane zabawki? Drewno to ekologiczny surowiec, który towarzyszy nam od momentu powstawania ludzkiej kultury. To przecież najstarszy materiał budowlany użyty przez człowieka. Kontakt z drewnem jest bezpieczny dla dziecka.

Drewno ma nadal wiele zastosowań. W budownictwie nadal odnajduje się jako materiał konstrukcyjny i wykończeniowy, bo charakteryzuje je lekkość oraz wytrzymałość. Stosowane jest do podłóg, boazerii, powstają z niego całe domy jednorodzinne i altany ogrodowe. Drewno jest też surowcem do tworzenia wymyślnych i praktycznych mebli.

Zabawki poza walorami bezpieczeństwa powinny wnosić również elementy edukacyjne w życie maluszków. Drewniany pchacz lub drewniany chodzik to konstrukcja wspierająca chodzenie dzieci. Współczesne drewniane jeździki posiadają liczne, dodatkowe funkcje edukacyjne. Wyposaża się te zabawki w kolorowe, o różnych kształtach ruchome klocki, tablice do rysowania i łamigłówki. Pchacze i chodziki pomagają maluchom kształtować ich umiejętności, rozwijać prawidłowo motorykę kończyn i zdolność rozpoznawania kolorów, czy kształtów.

Najmniejsze dzieci traktują drewniane chodziki dla dzieci jako ulubione zabawki i cieszą się na sam widok tych zabawek, ich unikalnego wzornictwa i wielofunkcyjności. Oczywiście, maluch powinien samodzielnie, na oczach rodziców doświadczyć i poznać kolejne etapy przemieszczania się po powierzchni. Jednak dodatkowe wsparcie przy pomocy zabawki nie stanowi zagrożenia dla jego zdrowia.

Dokonując zakupu drewnianego jeździka, zwróć uwagę, czy posiada on gumowe kółeczka. To dzięki nim ruchoma zabawka nie porysuje podłóg, ponadto pchacz nie będzie się po niej ślizgał zmieniając kurs oraz nie będzie hałasował, co naprawdę uprzyjemni życie domownikom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here