Jaki ciśnieniomierz jest dobry?

0
1462

Który ciśnieniomierz wybrać? Nadgarstek czy ramię? Elektryczny czy mechaniczny? Sprawdź, jakie są rodzaje ciśnieniomierzy, jakie są między nimi różnice, który z nich jest najdokładniejszy, a który najlepszy.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/w-jaki-sposob-wybrac-cisnieniomierz/

Ciśnieniomierz – jakie urządzenie wybrać?

Aby dokonać pomiaru ciśnienia krwi, mankiet należy nadmuchać ręcznie, a dźwięki nad tętnicą ramienną pod mankietem należy odsłuchiwać za pomocą słuchawek medycznych. Są tu monitory ciśnienia krwi

Rtęciowy- używasz rtęci jako elementu wyrównującego ciśnienie w mankiecie na ramieniu badanego. Odczytując poziom rtęci na skali, możesz zmierzyć ciśnienie krwi z dużą dokładnością. Nie wymagają regularnej kalibracji. Są bardzo dokładne, ale dość trudne w obróbce. Ich wadą jest ich rozmiar, waga oraz fakt, że zawierają toksyczną rtęć.

Sprężyna (zegar) – łatwiejsza w użyciu, ale trochę mniej dokładna. Ponadto wymagają regularnej kalibracji, najlepiej co 1-2 lata, zgodnie z zaleceniami producenta. American Heart Association zaleca kalibrację co 6 miesięcy. w

Nie można ich już kupić, ale nadal są używane w placówkach służby zdrowia.

Jaki wybrać?

Elektroniczny ciśnieniomierz może mierzyć nacisk na nadgarstek. Są łatwiejsze w obsłudze, nie wymagają słuchawek medycznych, a wartość ciśnienia wyświetlana jest na wyświetlaczu. Chociaż są bardzo wygodne, nie są zalecane, ponieważ nie mogą bardzo dokładnie zmierzyć ciśnienia. Możesz wybrać kamerę, aby zapisać wiele rekordów w pamięci z działaniem półautomatycznym lub w pełni automatycznym.

Grupa elektronicznych ciśnieniomierzy obejmuje również medyczny ręczny ciśnieniomierz Hi-End. Są to najbardziej zaawansowane urządzenia wykorzystujące metodę osłuchiwania Korotkowa. Próbę ciśnieniową przeprowadza się w taki sam sposób, jak przyrząd ręczny, z tym, że pomiar ciśnienia powietrza w mankiecie jest wykonywany przez układ elektroniczny, który zapewnia również automatyczną kalibrację i kontrolę szybkości opróżniania.

Przeczytaj też: http://www.ingod.pl/alkomat-jaki-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here