Jak otworzyć zamek bez klucza

0
3819

Zapasowy klucz to jedna z tych rzeczy, która nie wydaje się czymś niezbędnym, dopóki jej naprawdę nie potrzebujemy. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło nam się zgubić klucze, skradziono je nam, lub zatrzasnęliśmy się na zewnątrz, wiemy, jak trudne i kłopotliwe może być próbowanie otworzenia drzwi w takiej sytuacji.

Więc, jak otworzyć zamek bez klucza?

Oto kilka sposobów, które mogą nam pomóc w przyszłości dostać się do auta czy domu. Mechanizmy blokujące różne typy samochodów różnią się znacznie między sobą. Wszystkie nowsze modele mają blokady zasilania z pilotami zdalnego sterowania, ale już starsze samochody otwierają się tylko ręcznie. Ponadto, niektóre pojazdy mają gałkę blokującą na wewnętrznej górnej części drzwi przy oknie. Zanim zaczniemy więc działać, upewnijmy się, że wiemy, gdzie znajduje się mechanizm odblokowywania drzwi samochodu po wewnętrznej i zewnętrznej stronie auta.

Pierwszą metodą, która może pomóc, może być… użycie sznurka

Brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, ale narzędzie otwierania samochodu, które najprawdopodobniej będziemy mieli przy sobie w danym momencie, jest skromne, ale powszechnie dostępne. Niestety, ta metoda działa tylko na mechanizmy blokujące, które otwierają się poprzez wyciągnięcie. Będziemy musieli związać małą pętelkę po środku sznurka, która po umieszczeniu wokół mechanizmu blokującego może zostać zaciśnięta. Przeciągnijmy sznurek do wnętrza samochodu przez przestrzeń, w której drzwi stykają się z zewnętrzną stroną samochodu, zaczepmy ją dookoła zamka, dokręćmy pętlę i pociągnijmy sznurek do góry.

kłódka na hasło

Kolejny sposób wymaga użycia drutu – musimy zrobić z niego haczyk, który trafi do wnętrza okna. Z tego miejsca musimy nim kręcić, aż znajdziemy mechanizm blokujący. Może to zająć trochę czasu, ale warto, gdy jesteśmy zupełnie zdesperowani. Ta metoda działa również w przypadku poziomych blokad, ponieważ pracujemy nad mechanizmem blokującym wewnątrz drzwi, nie podnosząc zbytnio do góry ani nie wciskając przycisku wewnątrz samochodu.

Inna metoda to użycie nadmuchiwanego klina. Wykorzystanie takiego klina pomoże nam uniknąć uszkodzenia lakieru w samochodzie i w ten sposób do otwierania drzwi wykorzystujemy wyłącznie powietrze, w porównaniu do metalowych przedmiotów, jak wymieniony już drut. Klin stworzy wystarczająco dużo miejsca, aby wstawić narzędzie dostępu, drążek lub pręt, a wszystko czego potrzebujemy to cierpliwość i pewna ręka, aby nacisnąć lub pociągnąć przycisk odblokowujący.

Oprócz tego, możemy również użyć zwykłego starego plastiku, aby wykonać to trudne zadanie. Długi plastikowy pasek, zgięty w pół, po prostu prześlizgnie się przez szczelinę w drzwiach. Ta metoda działa w przypadku blokad typu pull-up, lub dowolnego mechanizmu odblokowującego w samochodzie.

Znamy już kilka trików na otworzenie drzwi samochodu bez posiadania kluczyków, ale jak otworzyć drzwi do domu? W przypadku zamków w domach i innych typach drzwi, tutaj metoda zależy od rodzaju zamka. Starsze zamki są zwykle łatwiejsze do otwarcia bez klucza, a nowsze mogą nastręczyć nieco problemów.

Aby otworzyć sobie drzwi do domu, możemy użyć klucza uderzeniowego. Takie klucze są specjalnie spreparowanymi kluczami, które służą do odblokowania systemów blokujących na sworzniu, które są stosowane w większości domów. Większość systemów jest obciążonych sprężynami, a grzbiety kluczy dociskają do odpowiedniego miejsca, które następnie odblokowuje zamek.

jak otworzyć zamek

Kolejna metoda, to… użycie spinki do włosów

Jest to jeden z tych przedmiotów codziennego użytku, który może być używany do otwierania (z powodzeniem!) wielu różnych rodzajów zamków. Jeśli jednak nie jesteśmy kobietą i nie mamy kobiety w domu, możemy również nie posiadać żadnych spinek do włosów. W takiej sytuacji, możemy wypróbować czegoś podobnego, wystarczy aby był to mały, metalowy element.

Chcąc otworzyć drzwi do domu, użyjmy naszej karty kredytowej. Jeśli próbujemy przedostać się przez drzwi ze standardową blokadą sprężynową – a nie z zasuwą – możemy użyć karty kredytowej lub innej elastycznej plastikowej karty, aby je otworzyć. Po prostu musimy włożyć kartę w szczelinę między drzwiami i ramą, a następnie powinniśmy pociągnąć mocno za klamkę.

Istnieje również pewien niezawodny sposób na bezproblemowe dostanie się do domu, kiedy zdarzy nam się nie mieć klucza. Jeśli nasza okolica jest dość bezpieczna, jest wiele skrytek na zewnątrz, w których możemy trzymać… zapasowy klucz. To chyba najprostsze wyjście. Jeśli będziemy dostatecznie uważni, nikt nigdy nie dowie się, gdzie go trzymamy.

[Głosów:13    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here