Co cechuje wysokojakościowe zawiasy meblowe?

0
163

Wygodne otwieranie szafek w kuchni, sypialni czy salonie jest możliwe dzięki zawiasom. To bardzo ważny, chociaż niewidoczny element mebli, który ma duży wpływ na komfort ich użytkowania. Zawiasy łączą korpus szafki z frontem i odpowiadają za płynny ruch podczas otwierania i zamykania. Są dostępne w wielu wariantach i wybór odpowiedniego z nich wcale nie jest taki oczywisty.

Zawiasy – istotny element mebli w każdym domu

Główną funkcją zawiasów meblowych jest zapewnianie komfortowego korzystania z szafek. O zawiasach zwykle myśli się dopiero wtedy, gdy zaczną się opuszczać lub skrzypieć. Wybierając do swoich mebli zawiasy wysokiej jakości, nie trzeba się o to obawiać. Zwykle zawiasy montuje się przy pomocy czterech wkrętów – dwóch do korpusu i dwóch do frontu szafki. Wkręty muszą być na tyle krótkie, żeby nie przechodzić na drugą stronę płyty meblowej. Za długą i prawidłową pracę zawiasów, nawet przy intensywnej eksploatacji, odpowiada przede wszystkim jakość ich wykonania. Z tego powodu warto sięgać po zawiasy od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Wielu producentów mebli oferuje zawiasy z dodatkowymi funkcjami, które na przykład wyhamowują zamykanie szafki na ostatnim etapie, dzięki czemu front nie uderza w korpus. Szeroką ofertę zawiasów meblowych można znaleźć na https://tomex365.pl/produkty/akcesoria-blum/zawiasy-meblowe,2,22. Sprawdzony dostawca to połowa sukcesu.

Co wyróżnia zawiasy wysokiej jakości?

Do kuchni czy łazienki często zamawia się meble robione na wymiar. Warto przy tym zadbać też o zawiasy, które odpowiadają za funkcjonalność i niezawodność mebli. Należy zwrócić uwagę na wysoką jakość materiałów wykorzystanych do ich wykonania. Rodzaj zawiasów powinien być dobrany odpowiednio do typu szafki, jej przeznaczenia oraz użytych materiałów. Dostępne są zawiasy kątowe, które otwierają się tylko w określonym zakresie. To znacznie ułatwia korzystanie z szafek w małych pomieszczeniach. W meblach, w których nie można wykonać otworów, wykorzystuje się zawiasy tłoczkowe. Innych zawiasów używa się także do mebli wykonanych ze szkła. W przypadku frontów, które składają się z kilku części, można wykorzystać zawiasy uzupełniające, które pozwalają na wzmocnienie konstrukcji.

Dla poprawnego funkcjonowania zawiasów znaczenie ma nie tylko ich jakość, ale też sposób montażu. Niektóre zawiasy pozwalają na regulację wysokości, dzięki czemu można zapobiec opuszczaniu się frontu. W przypadku szafek, które nie posiadają klamek, należy stosować zawiasy dedykowane do tego typu rozwiązań, które wyposażone są w specjalne sprężyny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here