Ściany ogniowe – skuteczna, wytrzymała i estetyczna ochrona przed pożarem

0
100

Zgodnie z zasadami ochrony przeciwpożarowej w budynkach użyteczności publicznej musi być zainstalowanych szereg zabezpieczeń. Podstawą są czujniki dymu, odpowiednio oznakowane wyjścia przeciwpożarowe oraz gaśnice umieszczone w wyznaczonych miejscach. Czasem niezbędne są także tzw. ściany ogniowe. Instaluje się je w budynkach po to, aby spowolnić rozprzestrzenianie się pożaru i zatrzymać ewentualne źródło ognia na mniejszej powierzchni. Powszechnie uważa się, że ściany ogniowe to betonowe, stalowe, topornie wyglądające przegrody. Nie musi tak być. Obecnie na rynku dostępne są wytrzymałe i trwałe ściany ogniowe, które są niezwykle estetyczne. Jakie rozwiązanie wybrać?

Szklane ściany ogniowe – skuteczność, jakość i elegancja

Ciekawą i atrakcyjną wizualnie opcją są szklane ściany ogniowe, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Do ich produkcji stosuje się żaroodporne, hartowane szło oraz aluminium. Dzięki temu, rozwiązania wyróżnia elegancja i estetyka wykonania. Nowoczesne ściany przeciwpożarowe są bezszprosowe, czyli umożliwiają budowanie szklanych przegród bez widocznych łączeń i profili. W efekcie ściany ogniowe są nie tylko wytrzymałe i trwałe, ale też pięknie wyglądają, idealnie doświetlają pomieszczenia oraz dodają charakteru i klasy wnętrzom. Niektóre ze szklanych ścian przeciwpożarowych są także dźwiękoszczelne, chronią przed ogniem, ale również pełnią funkcję przegrody akustycznej, która skutecznie wycisza dźwięki.

Ściany ogniowe – stałe lub mobilne

Ściany ogniowe dostępne są w dwóch wersjach – mogą być stałe lub mobilne. Pierwsze z nich, to rozwiązania stacjonarne, montowane na stałe, bez możliwości zmiany ich ustawienia. Drugie – to systemy przesuwne, szczególnie polecane są dla tych firm i instytucji np. restauracji, hoteli i centrów konferencyjnych, które często potrzebują wydzielić mniejsze przestrzenie, a równocześnie wymagają wysokiego poziomu zabezpieczeń i dźwiękoszczelności.

Potwierdzona certyfikatami ochrona przeciwpożarowa i bezpieczeństwo

Decydując się ściany ogniowe trzeba koniecznie sprawdzić, czy spełniają one restrykcyjne wymagania techniczne PPOŻ. Najważniejszą kwestią jest zgodność ze standardami ochrony przeciwpożarowej, w tym ETAG 003, czy EI (np. EI15 / EI30 / EI60). To międzynarodowe oznakowanie klasy odporności na ogień i poziomu dymoszczelności. W ofercie Optimal Poland można znaleźć ciekawe rozwiązania w tym zakresie. Firma oferuje zarówno ściany ogniowe stałe, jak i mobilne. Więcej informacji znajduje się na stronie https://optimalpoland.pl/sciany-przeciwpozarowe/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here