Jaki pierścionek zaręczynowy pasuje do Ciebie – klasyczny czy z kolorem?

0
1856

Zaręczyny należą do ważniejszych momentów w życiu, tak samo jak pierścionek zaręczynowy. Szafir, diament, a może cytryn? Jeżeli mężczyzna nie wie, na jaki kamień się zdecydować, powinien bliżej przyjrzeć się temu, co lubi partnerka. Możesz też sama zasugerować partnerowi, co najlepiej pasuje do Ciebie.

Z jednej strony panuje ogromna moda na diamenty, lansowana w mediach, filmach itd. Zdawać by się mogło, że diament do jedyny możliwy kamień na zaręczyny. Oczywiście jest to najdroższy kamień szlachetny, a jego niezniszczalność i trwałość stała się idealnym symbolem dla małżeństwa. Jednak nie jest to jedyny wybór. Może przecież zdobić pierścionek zaręczynowy szafir, rubin, czy szmaragd.

Nowa moda na kolor w zaręczynach

Przez popularność diamentów, należy przyznać, że pierścionki zaręczynowe z nimi w roli głównej stały się nie tylko przewidywalne, lecz także nudne. Firmy jubilerskie wykorzystały chyba wszystkie możliwe wzory i kolekcje, podczas tworzenia pierścionków zaręczynowych z diamentami. Dlatego też trudno w tej chwili znaleźć coś oryginalnego, ponad standardowego. Jeżeli kobieta pragnie indywidualności, to sztampowe pierścionki z tym kamieniem mogą być dla niej zwyczajne i trochę „taśmowe”.

Zadowolony parter i partnerka

Diamenty są niezwykle drogie, znacznie droższe niż szafiry, rubiny, czy inne szlachetne kamienie Powodowało to częsty prawdziwy, zwykły, przyziemny kłopot dla mężczyzn, których nie było stać na taki pierścionek, jaki marzyliby dać partnerce, a kupowanie czegoś, do czego nie jesteśmy przekonani, tylko dlatego, że jest tam brylant mija się w tym przypadku z celem. Taki pierścionek nosi się całe życie, nie powinien się znudzić. Poza tym nie warto słuchać mediów i filmów, tylko własnej partnerki, bowiem większość kobiet wcale nie uznaje za punkt honoru nosić tylko i wyłącznie diament na palcu serdecznym. Gdy przyjrzymy się gustowi partnerki, okaże się, że kocha ona kolory, albo ma sentyment do jakiegoś szlachetnego kruszcu, z jakichś względów itd.

Kolorowe pierścionki zaręczynowe

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie kolorowe kamienie, które zdobią pierścionek zaręczynowy. Szafir, szmaragd, rubin, topaz, ametyst, granat, cytryn, tanzanit, czy może koral lub turkus – wybór kolorów, kształtów, a także szlifów kamieni jest ogromny. Zróżnicowane jest również ich znaczenie. Każdy bowiem kamień można dobierać nie tylko pod kątem kolorystyki i gustu partnerki, lecz także pod kątem mocy kamienia, przeznaczenia kamienia dla znaku zodiaku, jego symbolu itd. Nasz pierścionek może zatem wyrażać nie tylko miłość i chęć spędzenia całego życia razem, lecz także nieść ze sobą to, co chcemy powiedzieć partnerce.

Kamień zdobiący Twój pierścionek zaręczynowy:

  • Szafir

Szafiry mają piękny, głęboki niebieski odcień. Te właśnie – chabrowe, ciemnogranatowe są najcenniejsze. Zdarzają się także i inne odmiany kolorów szafiru, np. pochodzące z Cejlony szafiry mają w sobie grające fioletowe barwy, mogą mieć też odcień różowy lub pomarańczowy.

  • Szmaragd

Szmaragdy mają niezwykły i niezapomniany zielony kolor i są niezwykle cenione w świecie, ich kruchość jednak wymaga specjalnego traktowania. Ich kolor im intensywniejszy, tym cenniejszy klejnot.

  • Rubin

Rubiny, jak ich nazwa wskazuje, z łac.: czerwony, mają barwę krwistej czerwieni. O natężeniu barwy decyduje ilość żelaza i chromu. Mogą przybierać barwy od delikatnego różu, czerwieni, aż po mroczną purpurę. Te najcenniejsze mają kolor krwi.

  • Ametyst

Ametysty są oryginalne ze względu na swój niepowtarzalny fioletowy kolor. Ich fioletowa lub purpurowo-fioletowa barwa zależy od natężenia żelaza.

  • Topaz

Topazy to piękne, mroźne kamienie, które przybierają różne oblicza – od zupełnie kryształowych, błękitnych, przez złociste, różowe, czerwone, fioletowe, lub brunatne. Jednak najcenniejsze są te niebieskie, błękitne, które są przezroczyste i pięknie wyglądają w pierścionkach samodzielnie lub w połączeniu z innymi kamieniami.

  • Cytryn

Nazwa cytrynów (mylonych czasem z żółtymi i złotymi topazami) wzięła się od ich barwy, o której decyduje zwartość żelaza. Jednak, co ciekawe, najrzadsze są cytryny właśnie w miodowej, złotej, czy pomarańczowej barwie, i te są najcenniejsze. Oryginalne cytryny mają widoczny swój kolor pod światło.

  • Tanzanit

Tanzanit, czyli kamień i miłość marki Tiffany & Co., a także hit XX wieku. Pokochały ten kamień gwiazdy i jubilerzy. Kamienie występują tylko w 1 miejscu na świecie, Tanzanii i odkryte zostały dopiero w latach 60. XX wieku. Tanzanity kuszą swoją niezwykłą kryształową niebiesko-fioletową barwą, podobną do szafirowej lub ametystowej. Ciemniejsze tanzanity przybierają kolor lawendy.  Wartość kruszcu zależy od jego przezroczystości i ciemnego niebiesko-fioletowego koloru. Co ciekawe, tanzanity mają zdolność zmiany barwy w zależności od tego, z której strony na nie patrzymy.

To tylko niektóre z kamieni szlachetnych, które możemy zobaczyć w pierścionkach zaręczynowych. Poza wszelkimi cechami kamieni i sposobów ich doboru, to pamiętajmy, że najważniejsze jest, aby dobrać pierścionek tak, aby po prostu podobał się kobiecie i aby chciała go nosić całe życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here