Wspólne robienie pizzy

0
2619

Na pizzę można iść do pizzerii, ale można ją również przygotować we własnym domu. Piątkowy wieczór spędzony w gronie przyjaciół, może zostać ciekawie urozmaicony przez wspólne robienie pizzy. Tylko od inwencji i pomysłowości zgromadzonych zależeć będzie skład i ilość przygotowanych pyszności.

Jaka blachy do pizzy?

Gotowe ciasto na pizzę można kupić w każdym większym markecie. Dodatki wybiera gospodarz, albo każdy przynosi to, co lubi najbardziej. Przy większej ilości osób przyda się dodatkowa blacha do pizzy. Przy wyborze odpowiedniej blachy trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.
Po pierwsze, forma musi zmieścić się do piekarnika, nie może być za duża. Przed zakupem trzeba zmierzyć głębokość piekarnika i dopiero udać się do sklepu. Dobrze też jest sprawdzić, jaką średnicę blachy do pizzy podano w przepisie. Uniknie się w ten sposób przykrej niespodziani, że ciasta jest za dużo lub (i to jest gorszy scenariusz) za mało.

Rodzaje form do pieczenia

Kolejna rzecz to materiał, z jakiego wykonana jest blacha. Forma ze stali ocynkowanej będzie najtańsza, ale może przypalić spód ciasta. Bezwzględnie przed nałożeniem ciast blachę będzie należy nasmarować margaryną lub masłem.
Forma silikonowa jest najbardziej trwała i nie trzeba jej natłuszczać. Dużą zaletą silikonowych wyrobów jest ich elastyczność. Są też dostępne w wielu kolorach. Kilka różnokolorowych form będzie urozmaiceniem przy wspólnym robieniu pizzy. Można ustalić, że kolor dodatków do pizzy ma pasować do koloru silikonu. Po skończonych wypiekach formy łatwo się zwinie i schowa w szufladzie. Minusem blach silikonowych jest ich dość wysoka cena.
Do grupowego robienia ciasta, lepiej nie używać ceramicznej blachy do pizzy. W ferworze pracy, może się zdarzyć, że ktoś stłucze formę i z kolacji nic nie wyjdzie.

Akcesoria do pizzy

Upieczone pizze najlepiej serwować na dużych, okrągłych tacach. Przyda się jeszcze radełko, czyli specjalny okrągły nóż do pizzy. Krojenie ciasta jest dużo łatwiejsze przy jego użyciu.
Dopełnieniem zastawy będą okrągłe talerze i łopatka do podnoszenia trójkątnych kawałków pizzy.
Wspólne gotowanie, jest okazją do spędzenia czasu wśród przyjaciół i zrobienia czegoś nowego. Kupiona blacha do pizzy przyda się następnym razem do zrobienia słodkiej tarty na podwieczorek.

Blachy do pizzy dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here