Jakie badania przed ciążą

0
1615

Gdy nasze dotychczasowe standardowe życie z partnerem przestaje nam już wystarczać, zaczynamy myśleć powoli o powiększeniu swojej rodziny. Od samego początku wiedziałyśmy przecież, że kiedyś zechcemy zostać matkami i na pewno postaramy się spełnić to swoje marzenie. Już w dzieciństwie bawiłyśmy się lalkami w tzw. „dom”.

Udawałyśmy szczęśliwą rodzinkę, wierząc głęboko w to, że kiedyś uda nam się ją uzyskać i stworzyć prawdziwą familię. Teraz mamy już swojego wymarzonego partnera, z którym naprawdę tworzymy bardzo udany związek, ale do kompletnego spełnienia brakuje nam dziecka – maleńkiej, kruchej istotki, którą mogłybyśmy się same zaopiekować i samodzielnie zadbać o jej przyszłość. Zacznijmy zatem koniecznie rozmawiać na ten temat ze swoim mężem lub partnerem. Nie możemy podejmować tak ważnej decyzji same – dowiedzmy się, czy nasz narzeczony też myślał ostatnio o powiększeniu rodziny i jeśli tak właśnie jest, razem spróbujmy to wszystko zaplanować. Teraz nadszedł na to najlepszy czas.

Postanawiamy, że rzeczywiście zajdziemy w ciążę i staramy się do niej odpowiednio przygotować. Sprawdzamy nawet, jakie badania przed ciążą są niezbędne, bo nie chcemy ryzykować i decydować się na powiększenie rodziny w momencie, gdy nasze zdrowie wciąż nie jest zbyt dobre. Czytając dalej ten tekst lub zaglądając do innych stron internetowych poświęconych podobnej tematyce, będziemy mogły zdobyć bezcenne informacje, dzięki którym na pewno uda nam się odpowiednio przygotować do tego zdecydowanie wyjątkowego czasu w naszym życiu. Zajdziemy w ciążę i przejdziemy przez nią komfortowo, zdrowo i bezpiecznie.

mikroskop

Jeżeli jednak dalej jakimś cudem się wahamy i już od dobrych paru tygodni zastanawiamy się nad tym, czy aby na pewno teraz jest ten właściwy czas na zajście w ciążę, miejmy świadomość tego, że nasz zegar biologiczny cały czas tyka. Nie jesteśmy w stanie go zatrzymać czy nawet na chwilę zahamować. Czas płynie nieubłaganie i robi to coraz szybciej, dlatego zanim się obejrzymy, a skończymy trzydziesty rok życia, mimo iż dopiero co chodziłyśmy do szkoły ogólnokształcącej i zdawałyśmy swoje egzaminy maturalne na studia.

Robimy się coraz starsze i nic na to nie jesteśmy w stanie poradzić, a wraz z naszym zwiększającym się wiekiem zmniejsza się prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Tak naprawdę maleje ono każdego roku. Gdy już ukończymy trzydziesty rok życia, w każdym swoim cyklu będziemy mieć zaledwie dziesięć procent szans na zajście w ciążę, a jeśli skończymy trzydziestkę piątkę, to prawdopodobieństwo zmaleje o kolejnych kilkanaście procent.

Lepiej więc nie czekajmy z podjęciem tej ważnej decyzji

Nie odwlekajmy jej w nieskończoność i postawmy wszystko na jedną kartę. Jeżeli to właśnie teraz, w wieku dwudziestu kilku lat, zdecydujemy się na swoje pierwsze dziecko, najprawdopodobniej bez trudu zajdziemy w ciążę, którą też bez problemów donosimy do samego końca. Zmniejszy się też ryzyko ewentualnych powikłań. A w im starszym wieku dojdzie do urodzenia dziecka, tym bardziej możliwe jest to, że dojdzie do pewnych uszkodzeń samego płodu.

Powiedzmy jednak, że już podjęłyśmy swoją ostateczną decyzję. Razem ze swoim partnerem zadecydowałyśmy, że jeśli teraz nie powiększymy naszej małej wciąż rodzinki, już nigdy nam się to nie uda. Czekając zresztą w nieskończoność na ten „idealny” moment, raczej prędko zorientowałybyśmy się w tym, że on po prostu nie nadejdzie. Zawsze jest coś nie tak. Najpierw się kształcimy i studiujemy, przez co brakuje nam po prostu czasu. Nie do końca rozumiemy też ten cały etap ciąży, nie wiemy, jakie badania przed ciążą powinno się wykonywać, dlatego stwierdzamy po prostu, że nie jesteśmy na nią gotowe.

badania przed ciążą

Po paru latach kończymy swoją edukację i w teorii jesteśmy już na tyle dojrzałe, że mogłybyśmy spokojnie poradzić sobie z wychowaniem małej żywej istotki, ale jednak coś nas przed tym powstrzymuje. Nareszcie zaczynamy same na siebie zarabiać. Mieszkamy już ze swoim partnerem i w końcu możemy sobie pozwolić na wyjeżdżanie z ukochanym do dalekich krajów czy weekendowe wyjścia do teatrów, kin i wykwintnych restauracji. Gdy ten okres szaleństwa mija, dopada nas pogoń za karierą.

Zdobywamy pierwszą prawdziwą pracę i w pełni się jej oddajemy, marząc o osiągnięciu zawodowego sukcesu, na który nieraz pracujemy całymi latami. Jak same więc widzimy, tak naprawdę w całym naszym życiu nie będzie takiego jednego spokojnego momentu, w którym mogłybyśmy bez obaw pozwolić sobie na zajście w ciążę. Albo się więc na nią zdecydujemy, albo stracimy tą wyjątkową szansę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here