Jak napisać artykuł po angielsku

0
2569

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języków obcych jest dużym atutem, jeżeli poszukujemy pracy. Wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników właśnie tego, by znali oni język obcy i najczęściej jest to oczywiście język angielski. Duże firmy opierają swą współpracę nie tylko z kontrahentami ze swojego rodzimego kraju, ale także z kontrahentami zagranicznymi. Dlatego też potrzebują oni osób, które będą biegle posługiwać się językiem angielskim.

Choć w niektórych przypadkach wystarczy podstawowa znajomość języka – na przykład wtedy, kiedy twoim zadaniem miałoby być umawianie na spotkania. Bo jeżeli musiałbyś omawiać poważniejsze sprawy w obcym języku, to niestety ale podstawowa jego znajomość z całą pewnością okaże się niewystarczająca. Jeżeli myślisz o pracy innej niż praca na produkcji, gdzie właściwie znajomość języków obcych nie jest ci do niczego potrzebna – bo przecież nawet jeżeli byś pracował dla obcojęzycznej firmy, to wystarczyłoby, że pokażą ci, co masz robić – to dobrze by było, gdybyś podszkolił się nieco w danym języku.

artykuł po angielsku

Język angielski jest uniwersalny i posługuje się nim bardzo wiele ludzi, dlatego dobrze jest znać właśnie ten język. A ponadto jest on dość łatwy, więc jeżeli będziesz poświęcał mu należytą uwagę, to powinieneś dość szybko przyswoić sobie podstawy, a potem pójdzie już z górki. Jeżeli więc wiesz, że musisz nauczyć się języka angielskiego to możesz pomyśleć o tym, by zapisać się na jakiś kurs z języka angielskiego. Na takich kursach z całą pewnością będziesz musiał dużo rozmawiać po angielsku więc szybko się go nauczysz. Po za tym – jeżeli lubisz seriale lub filmy w języku angielskim – to możesz zrezygnować z lektora i zacząć oglądać filmy z napisami.

Dzięki temu będziesz słyszał wymowę słów, a ponadto na dole będziesz miał ich tłumaczenie. Będziesz więc słyszał całe zdania i od razu będziesz mógł je zrozumieć. Taki sposób może być bardzo pomocny w szybszym przyswojeniu jakiegoś języka. Jeżeli będziesz się już czuł dobrze z danym językiem, to będziesz mógł zrezygnować nawet z napisów i oglądać film tylko z językiem angielskim. Choć – dla ułatwienia – możesz włączyć napisy angielskie, bo słowa mogą być wymawiane dość szybko i możesz po prostu nie zdążyć ich wychwycić, a przez to najzwyczajniej w świecie ich nie zrozumiesz.

Dobrą metodą jest także pisanie w języku, jaki chcesz przyswoić. No ale jak napisać artykuł po angielsku, jeżeli nie jest się biegłym w tym języku? Jeżeli jest się trochę na bakier z gramatyką? To nic nie szkodzi. Wybierz sobie jakiś łatwy temat – na przykład o zwierzętach. Możesz w nim napisać, że takie a takie zwierzęta żyją tam i tam i spożywają to i to. Sam widzisz, że tematyka dość łatwa. Jeżeli nie znasz jakichś słówek, możesz sięgnąć po słownik. A jak już skończyć swój artykuł, ale nie jesteś pewien, czy jest on poprawny gramatycznie, to daj go do sprawdzeniu komuś, kto zna się na angielskiej gramatyce.

Taka osoba z całą pewnością wychwyci wszystkie błędy i może nanieść poprawki albo podkreśli tylko błędy, żebyś sam miał możliwość przemyślenia ich i zmienienia. Taki sposób to naprawdę świetne rozwiązanie, bo zmusza cię do intensywniejszego myślenia niż wtedy, kiedy oglądasz film po angielsku. Jeżeli jesteś osobą dorosłą, która nigdy dotąd nie miała styczności z językiem obcym, to zawsze warto coś zmienić w swoim życiu i zapisać się na kurs lub korepetycje.

jak napisać artykuł po angielsku

Może się to okazać fajną zabawą, a przy okazji zdobędziemy umiejętność posługiwania się językiem obcym. I, kto wie, może dzięki temu dostaniemy w swojej pracy jakiś awans, na który tak czekaliśmy. Albo w ogóle zmienimy pracę na bardziej satysfakcjonującą i lepiej płatną? Warto dbać o to, by nasze dziecko wtedy, kiedy chodzi do szkoły i ma możliwość nauki obcego języka całkiem za darmo, nie zmarnowało tego.

Warto więc przykładać uwagę do tego, by nasze dziecko odpowiednio dużo czasu poświęcało nauce języka obcego i by tego nie zaniedbywało. Jeżeli w przyszłości dziecko będzie chciało wybrać się na studia, będzie musiało zdać maturę. A żeby zdać maturę, będzie musiało potrafić wypowiedzieć się w języku angielskim na egzaminie ustnym. Oraz będzie musiało potrafić coś napisać poprawnie na egzaminie pisemnym.

Dlatego warto zachęcić swoje dziecko do tego, by zamiast siedzieć bezczynnie przed komputerem czy telefonem, godzinę czasu poświęciło językowi obcemu. Może to robić właśnie poprzez pisanie jakichś łatwych artykułów, które ty potem będziesz sprawdzał. Albo przez czytanie łatwych tekstów, z których potem go przepytasz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here