Jak otworzyć własną firmę? – 5 prostych kroków 

0
1286

Tytułowe pytanie zazwyczaj nurtuje młode osoby, które dopiero wkracza ją w świat biznesu, ale również osoby, które związane są już pracę na etat. Podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej dotyczącej rozpoczęcia własnej działalności często przerwane jest obawami dotyczącymi formalności. Założenie firmy nie jest jednak takie straszne, jak może się wydawać. Dzisiaj Przedstawimy to, w jaki sposób założyć ją w 5 prostych krokach. Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/jak-otworzyc-firme-w-5-prostych-krokach/ 

Wszystko zaczyna się od pomysłu 

Założenie własnej działalności zaczyna się od pomysłu. Zanim założymy działalność powinniśmy opracować na nią pomysł. W takim celu dobrze jest postawić sobie kilka zasadniczych pytań, takich jak: jaki produkt lub usługę chcemy wprowadzić na rynek? Czym będzie zagwarantowany próg zbytu? Czy przedsięwzięcie będzie opłacało się na tyle, żeby się utrzymać? W odpowiedzi na te, oraz inne pytania pozwolą nam na wyodrębnienie zarysu naszego przedsiębiorstwa oraz wspomogą nas przy drugim kroku, czyli tworzenie biznesplanu.

Biznesplan– ramowy zamysł firmy 

Biznesplan najprościej mówiąc jest to wpisany na kartce pomysł na firmę, jej utrzymanie oraz przyszły przewidywany zysk. Podstawowy biznes plan zawiera wprowadzenie, opis firmy, informacje o produkcie lub usłudze, charakterystyka inwestycji, analiza rynku, strategie, plan finansowy, kontrolę działalności oraz wszystkie niezbędne załączniki. 

Pozyskiwanie funduszy 

Najprościej jest finansować działalność z własnych funduszy. Nie każdy ma zgromadzone oszczędności tak duże, żeby wystarczyły na rozpoczęcie biznesu, zwłaszcza kiedy Dotyczy on dłużej linii produkcyjnej, która na początek pochłonie majątek. Wówczas Najlepiej je zdobyć dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Możemy między innymi postarać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy przystanek które dostępne jest dla każdej osoby zarejestrowanej w urzędzie pracy przed lekcją która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie prowadziła działalności gospodarczej. Dofinansowanie na start można uzyskać również z Funduszy Unijnych z Programu Operacyjnego ,,Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020″. 

Forma prowadzenia działalności i księgowość 

Na tym etapie możemy już zarejestrować działalność do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego w zależności od jej formy prowadzenia. Do wyboru mamy kilka opcji. Możemy rozpocząć przygodę z biznesem zaczynając od jednoosobowej działalności gospodarczej lub założyć spółkę. Prawo dopuszcza możliwość zakładania jednoosobowych spółek w formie handlowych spółek kapitałowych, czyli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej. 

Po założenie działalności czas na wybór opodatkowania dla firmy. Rozliczać się możemy na zasadach ogólnych, a także wybrać podatek liniowy, ryczałt od podatków ewidencjonowanych lub kartę podatkową. Od wyboru opodatkowania będzie zależała prowadzona dokumentacja rachunkowa, taka jak Księgi Rachunkowe, Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów. Dlatego tak ważne jest, żeby dobrze prowadzić w firmie księgowość, a do tego najlepiej sprawdzi się odpowiednie biuro rachunkowe, które zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z finansami. 

Zobacz też: http://www.ingod.pl/co-nalezy-wziac-pod-uwage-wybierajac-biuro-rachunkowe/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here