Dlaczego konturowanie twarzy cieszy się taką popularnością?

0
2081

Niemal każda kobieta w swojej kosmetyczce posiada paletkę pudrów lub podkładów w różnych odcieniach, które służą do konturowania twarzy. Trend rozpoczęty przez Kim Kardashian bardzo szybko zdobył popularność.

Funkcje, które zdobyły serca kobiet

Konturowanie twarzy stosuje się w celu zmiany jej rysów. W łatwy sposób można podkreślić kości policzkowe, ukryć podwójny podbródek czy optycznie zmniejszyć zbyt szerokie czoło. Uwydatnienie zalet i zmniejszenie widoczności mankamentów to nie wszystko. Dzięki zastosowaniu rozświetlacza i różu do policzków, cera wygląda świeżo i promiennie. Metoda takiego wykorzystania pudrów ujrzała światło dzienne, kiedy Kim Kardashian opublikowała swoje zdjęcie w trakcie konturowania, a więc z kosmetykami nałożonymi na twarz przed ich blendowaniem oraz drugie, przedstawiające efekty ukończonego makijażu. Kim ujawniła w ten sposób sekret gwiazd na  promienny, piękny wygląd.

Czy to trudne?

Choć zdecydowana większość kobiet chętnie korzysta z tej metody, by podkreślić atuty swojej twarzy, wiele wciąż nie potrafi się do niej przekonać. Wynika to przede wszystkim z błędnego przekonania, że wykonanie takiego makijażu jest trudne i czasochłonne. W rzeczywistości potrzebny jest zestaw do konturowania twarzy, który w atrakcyjnej cenie można nabyć na stronie Oriflame lub w przypadku konturowania na mokro podkłady o różnych odcieniach. Styliści osobom początkującym zalecają kupować zestawy, w których odcienie zarówno rozświetlacza, jak i bronzera i różu są odpowiednio skomponowane pasującymi do siebie odcieniami. W ten sposób uniknąć można powstawania zbyt dużych różnic między nakładanymi warstwami, a co za tym idzie nieestetycznie wyglądających plam. To, w jakich miejscach nakładać odpowiednie odcienie zależne jest przede wszystkim od kształtu twarzy. Choć zazwyczaj rozświetlacz powinien znaleźć się pod oczami, na środku czoła i brodzie, a bronzer wzdłuż linii skalpu, pod kościami policzkowymi i wzdłuż linii żuchwy, to jednak lepiej skorzystać z tutoriali, gdzie makijażystka konturuje twarz o takim samym typie, jak ten, który posiadamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here