Dlaczego filtrowana woda jest zdrowa?

0
2305

Filtry oczyszczają wodę, ale mogą też korzystnie wpływać na jej skład

Picie dużych ilości wody wpływa korzystnie na ludzki organizm. Pamiętać jednak należy, że woda niejedno ma imię. Warto dobrze wybrać tę, którą nalejemy do szklanki sobie i swoim bliskim. Zanieczyszczona może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dobra woda powinna być pozbawiona szkodliwych substancji,  a dodatkowo może jeszcze zawierać niezbędne do prawidłowego funkcjonowania związki i minerały.

Dlaczego woda filtrowana jest zdrowa?

Aktywowany węgiel, będący głównym składnikiem filtrów dzbankowych, redukuje w wodzie zawartość pestycydów oraz innych zanieczyszczeń. Jest to ten sam związek, który wykorzystywany jest w medycynie przy problemach żołądkowych.

Filtry używane w popularnych dzbankach lub butelkach likwidują również chlor, poprawiając tym samym walory smakowe oraz zapachowe wody. Gotując na bazie takiej wody sprawiamy, że potrawy lepiej się prezentują i są smaczniejsze. Dodatkowo eliminujemy w nich obecność metali ciężkich, między innymi pochodzących z rur wodociągowych, którymi woda dostaje się do naszych domów.

Dodatkowe minerały

Istnieje pewien mit, zgodnie z którym dzbanki demineralizują wodę, czyniąc ją podobną do wody destylowanej. Nic bardziej mylnego. Specjalne filtry funkcyjne nie tylko nie zatrzymują minerałów, ale mają możliwość dodawania dodatkowych od siebie. Najlepsze propozycje filtrów znajdziesz na stronie wiodącego producenta https://dafi.pl. Dla tych, którzy wymagają od wody czegoś więcej, stworzył on filtr alkaliczny, który w doskonały sposób zastępuje wodę butelkowaną, wykazując przy tym zalety pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Woda z filtra Dafi PH+ zawiera wapń, sód, magnez i potas. Pijąc ją zaspokajasz pragnienie, zapewniając organizmowi dodatkową dawkę wartościowych minerałów.

Tylko bezpieczne materiały

W przypadku jednorazowych butelek z wodą pitną pojawiają się czasem informacje o ich szkodliwym składzie i wpływie na jej zawartość. Jeśli zaś chodzi o dzbanki czy filtry, wykonane są one wyłącznie z najwyższej jakości atestowanych materiałów. Poddawane są ścisłym kontrolom, nie posiadają w składzie niebezpiecznego bisfenolu typu A.

Picie zdrowej wody nawadnia organizm, a jednocześnie wspiera go i wspomaga. Dlatego tak ważnym jest nie tylko ilość spożytej wody, ale też jej jakość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here