Wyjeżdżasz na wakacje? Czy wiesz, jakie soczewki wybrać latem?

0
2365

Lato to okres urlopów. Aby na wyjeździe miło spędzić czas, zadbać powinniśmy o wiele szczegółów. Jeżeli borykamy się z wadą wzroku, naszej uwadze nie może umknąć dobór odpowiednich soczewek kontaktowych. Zastosowanie jakich rozwiązań warto rozważyć?

Oferta rynkowa szkieł kontaktowych jest niezwykle zróżnicowana. By wybrać optymalne rozwiązanie, które sprawdzi się podczas wakacji, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jaki sposób będziemy spędzać czas.

Jeżeli preferujemy aktywny wypoczynek, a w trakcie urlopu zamierzamy pływać, jeździć na rowerze, wędrować po górach czy też wspinać się, warto zdecydować się na soczewki jednodniowe. Stanowią one wygodną alternatywę dla okularów. Ich głównym atutem jest to, że nie musimy martwić się ich odpowiednią pielęgnacją – zakładamy je rano, a wieczorem po prostu wyrzucamy do kosza. Prawda, że proste? Zwalnia nas to także z konieczności posiadania płynu dezynfekującego i innych akcesoriów do pielęgnacji soczewek podczas urlopu. Zmniejsza również ryzyko zakażania bakteriami, wirusami lub grzybami, które w trakcie dnia mogły się dostać pod soczewkę i potencjalnie zagrażać rogówce oka.

Ponadto, w przeciwieństwie do okularów nie zsuwają się i nie ulegają zaparowaniu w trakcie uprawiania aktywności fizycznej

Latem zadbaj o prawidłowe nawilżenie i ochronę UV

Chociaż wakacyjny wyjazd ma służyć przede wszystkim wypoczynkowi i regeneracji, musimy pamiętać, że nasze oczy „pracują” praktycznie cały czas. Silny Wiatr, klimatyzacja i wysokie temperatury to czynniki, z którymi dosyć często mamy do czynienia podczas letnich wojaży. Mogą one wysuszać oko, co negatywnie przełoży się na komfort noszenia soczewek kontaktowych. By zapewnić narządowi wzroku odpowiednie nawilżenie, warto zdecydować się na rozwiązania silikonowo-hydrożelowe. Charakteryzują się one bowiem odpowiednim uwodnieniem i podwyższoną przepuszczalnością tlenu.

Latem priorytetem powinna być dla nas ochrona oczu przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego. W tym okresie warto więc stosować soczewki kontaktowe z filtrem UV. Nie powinniśmy zapomnieć także o okularach przeciwsłonecznych.

Te oraz wiele innych rozwiązań znajdziemy w salonie optycznym https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki. Przy wyborze soczewek kontaktowych na wakacje uwzględnijmy przede wszystkim specyfikę wyjazdu. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie odpowiedni komfort użytkowania i miło spędzimy czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here