Szampon po chemioterapii

0
4407

Nowotwory to jedne z najczęstszych i najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Nie ma chyba człowieka, który nie zetknąłby się w swoim środowisku z kimś, kogo dotknęło to poważne schorzenie. Główną metodą leczenia w takich przypadkach zwykle jest chemioterapia. Choć często zastosowanie jej odnosi pozytywny skutek, to trzeba być świadomym również skutków ubocznych, jakie daje. Ludzie w trakcie chemioterapii zazwyczaj są niezwykle osłabieni, a to z kolei przekłada się na ich ogólny stan psychofizyczny, funkcjonowanie i wygląd. Większość pacjentów, w szczególności płci żeńskiej, traci wówczas włosy, co ma wpływ na ich samoocenę i samopoczucie psychiczne. Warto stosować wtedy kosmetyki przeznaczone dla cienkich, słabych włosów, a podczas czesania zachować odpowiednią delikatność.

Gdy leczenie dobiegnie końca, włosy powinny zacząć powoli odbudowywać się.

Zwykle ma to miejsce po 5-6 tygodniach. Odrastanie nie zawsze jest jednak takie proste. Wielu pacjentów skarży się na wciąż na słabe włosy. Bardzo istotna jest tu prawidłowa dieta i odpoczynek. Bez wątpienia niezwykle przydatnym produktem okazać się może szampon po chemioterapii, którego skład ma zapewnić szybszą odbudowę struktury włosów, sprawiając że staną się mocniejsze, a ich porost ulegnie znacznemu przyspieszeniu. Szampon po chemioterapii to specjalistyczny środek, który w przeciwieństwie do wielu popularnych, drogeryjnych produktów do mycia głowy nie zawiera szkodliwych i osłabiających składników, jak choćby siarczany (SLS).

Szampon po chemioterapii zapewnia również świetny wygląd włosom. Stają się one odpowiednio nawilżone, wygładzone, elastyczne i zdrowsze. Nabierają przyjemnego blasku, natomiast końcówki przestają ulegać rozdwajaniom. Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków ważne jest również prawidłowe traktowanie włosów – delikatne mycie i czesanie, zabezpieczanie przed długotrwałym narażaniem ich na kontakt z promieniami słonecznymi, a także unikanie wszelkiego rodzaju inwazyjnych zabiegów, jak farbowanie czy trwała. Lepiej również zrezygnować z używania suszarki, prostownicy bądź lokówki. Włosy muszą mieć czas na regenerację, którą przyspieszy oczywiście odpowiednio dobrany produkt kosmetyczny.

Szampon po chemioterapii to środek coraz częściej stosowany przez pacjentów, którzy doświadczyli tego rodzaju leczenia nowotworu. Szybszy powrót włosów do dawnej kondycji to zwykle również szansa na poprawienie samopoczucia psychicznego. Produkty tego rodzaju dostać można w wielu sklepach kosmetycznych, aptekach, salonach fryzjerskich i gabinetach trychologicznych.

[Głosów:16    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here