Rejestracja domen i hosting

0
2169

Jak zarejestrować domenę i wybrać hosting? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by podjąć najlepszą możliwą decyzję.

Rejestracja domeny i wybór hostingu to podstawowe kroki, do stworzenia własnej strony WWW. Domena to nic innego, jak adres, pod którym wyświetla się strona, za to hosting jest jej miejscem na serwerze. Na co warto zwrócić uwagę przy rejestracji domeny, jak i wyborze hostingu? 

Jak wygląda rejestracja domeny? 

Wybierając domenę, warto zarejestrować ją w miejscu, które oferuje praktycznie wszystkie dostępne rozszerzenia. Wtedy o wiele łatwiej będzie znaleźć taką, która w pełni spełni wszystkie oczekiwania. By zarejestrować domenę na: https://www.cal.pl wystarczy wpisać swoją propozycję nazwy w wyszukiwarkę domen i sprawdzić dostępność. Jeśli wybrana domena jest dostępna, to kolejnym krokiem jest jej zamówienie. Po tym etapie dostajesz dostęp do panelu administracyjnego, gdzie możesz edytować DNS dla domeny — wpisów, serwerów, nazw, czy spersonalizowanych wpisów A,CNAME, MX, TXT.

Dobry usługodawca ma nie tylko świetne ceny, ale także posiada akredytacje domenowe, darmową stronę parkingu domen, oraz umożliwia automatyczne przekierowanie domen na inne adresy. Dzięki temu nie tylko zyskujesz czas, ale i wiesz, że Twoja praca nad stroną WWW właśnie stała się łatwiejsza.

Jak wygląda wybór hostingu? 

Wybór dobrego hostingodawcy zapewnia to szybkość, jak i bezpieczeństwo strony WWW. Dobrze zwrócić uwagę na to, by serwery hostingodawcy były oparte na dyskach SSD, serwerach Litespeed, czy komercyjnym oprogramowaniu CloudLinux. Wybór dobrego hostingodawcy zapewnia szybkość, jak i bezpieczeństwo strony WWW. Dobrze zwrócić uwagę na to, by serwery hostingodawcy były oparte na dyskach SSD, serwerach Litespeed, czy komercyjnym oprogramowaniu CloudLinux. W hostingu https://www.cal.pl dostępny jest w czterech pakietach – Ace, Ace Extra, Ace Pro oraz Ace Turbo. Różnią się one pojemnością serwera: 20 GB, 40 GB, 100 GB i 250 GB. 

Dobrze jest także sprawdzić, czy hostingodawca zapewnia darmową umowę powierzenia danych osobowych, która jest niezwykle istotna dla RODO. Dzięki temu strona będzie nie tylko szybka, bezpieczna i stabilna, ale i zgodna z europejskim prawem dotyczącym danych osobowych. 

Gdy posiadasz już domenę i hosting, możesz rozpocząć pracę nad swoją stroną WWW i mieć pewność, że wszystko będzie doskonale działało! 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here