Oświetlenie salonu – lampa sufitowa to za mało!

0
1893

Przy doborze odpowiedniego oświetlenia do salonu powinniśmy pamiętać o tym, żeby iść nie tylko na jakość, ale również na ilość. Jedna lampa w salonie to za mało!

W wielu polskich domach w salonach można zobaczyć tylko jedną lampę. Najczęściej jest to lampa sufitowa wisząca, która posiada kilka żarówek. Takie lampy są w stanie skutecznie oświetlić całe wnętrze salonu, ale nie uzyskamy z nimi przytulnego klimatu we wnętrzu i nie dopasujemy światła do swoich indywidualnych potrzeb.

Aby salon stał się bardziej komfortowym miejscem dla całej rodziny, warto dobrać do niego nie tylko lampę sufitową, ale również dodatkowe artykuły oświetleniowe.

Co jeszcze oprócz lampy sufitowej?

Zróżnicowane źródła światła w salonie to najlepszy wybór – dzięki temu można uzyskać optymalną scenerię świetlną w zależności od swoich potrzeb i nastroju.

Doskonałym dopełnieniem będzie lampa podłogowa – ustawiona przy fotelu albo sofie da jasne światło pomocne przy czytaniu czy innych czynnościach wymagających skupionego snopu światła.

Dobrym wyborem są także lampy stołowe – umieszczone na stole, komodzie czy parapecie pozwalają na uzyskanie dekoracyjnego, przytulnego efektu.

Gdy istnieje taka możliwość, do salonu można także wybrać kinkiety – lampy ścienne. Doskonale nadają się one do podkreślania architektury wnętrza, obrazów, plakatów wiszących na ścianach czy też mebli.

O czym pamiętać przy doborze oświetlenia do salonu?

Gdy chcemy uzyskać jednolity efekt, wybierajmy lampy z jednej serii, na przykład lampy Philips, które świetnie nadają się do salonów.

W salonie sprawdzi się także oświetlenie o ciepłej barwie światła – zachęcające do wypoczynku, wyciszające. Światło o barwie chłodnej ma odwrotne działanie – zachęca do działania, dobrze nadaje się do miejsc, w których pracujemy.

Uzupełnieniem artykułów oświetleniowych w salonie mogą stać się także różne dekoracje świetlne, na przykład takie jak cotton balls – kule świetlne tworzące romantyczną girlandę, lampiony i świeczki. Takie dodatki sprawią, że wypoczynek w salonie będzie jeszcze przyjemniejszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here