Odzież medyczna dla lekarzy i pielęgniarek

0
2197

Pracownicy służby zdrowia są zobligowani do używania w miejscu swojej pracy specjalnej odzieży. Spełnia ona przede wszystkim zadanie ochronne. Chroni ona zarówno samych pracowników medycznych, jak i pacjentów, przed ewentualnym przenoszeniem i roznoszeniem różnego rodzaju zarazków.

Pod pojęciem odzieży medycznej dla lekarzy i pielęgniarek kryje się szereg artykułów i produktów, które muszą odznaczać się sterylnością, trwałością i wysoką jakością wykonania. Co dokładnie zaliczamy do odzieży medycznej?

Fartuchy medyczne i laboratoryjne

Znane chyba wszystkim fartuchy medyczne to niezwykle popularna odzież medyczna, którą do dzisiaj bardzo często spotykamy w placówkach służby zdrowia, choć nie tylko. Charakterystyczne kitle używane są również w aptekach oraz w różnego rodzaju laboratoriach. To, co się zmieniło, to wprowadzenie szerszej gamy kolorystycznej i ciekawszych krojów. Dlatego dzisiaj fartuchy medyczne nie muszą być już białe, co wprowadza nieco życia i różnorodności do świata służby zdrowia.

Pozostała odzież medyczna dla lekarzy i pielęgniarek

Na fartuchach medycznych jednak się nie kończy. Można nawet powiedzieć, że to dopiero początek. Oferta odzieży medycznej dla lekarzy i pielęgniarek obejmuje również inne rodzaje ubrań, do których należą:

  • sukienki medyczne
  • żakiety medyczne
  • spódnice medyczne
  • spodnie
  • koszulki
  • komplety odzieży medycznej (np. zestaw bluza i spodnie)
  • polary
  • bluzy medyczne
  • czepki

Wybór odzieży medycznej dla lekarzy i pielęgniarek jest naprawdę bardzo duży. Poszczególne ubrania różnią się między sobą kolorami, rozmiarami i krojem. Poza tym odzież medyczną dla lekarzy i pielęgniarek dzielimy także na: damską, męską i uniwersalną.

Akcesoria ochronne – maseczki medyczne i rękawiczki

Przy kwestii odzieży medycznej dla lekarzy i pielęgniarek nie można nie wspomnieć o medycznych akcesoriach ochronnych, takich jak rękawiczki jednorazowe, maseczki medyczne, fartuchy jednorazowe czy gogle ochronne na oczy. To również są niezbędne elementy odzieży medycznej, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i pacjentom placówek medycznych. Co jeszcze możemy zaliczyć do odzieży dla pracowników medycznych?

Obuwie medyczne dla lekarzy i pielęgniarek

Ostatnim istotnym elementem ubioru pracowników służby zdrowia, jest obuwie medyczne, które również musi być dostosowane do specyficznych warunków pracy w służbach zdrowia. Tego typu buty muszą być nie tylko wygodne, ale również wykonane z materiałów zapewniających wysokie bezpieczeństwo i higienę pracy.

Wszystkie elementy odzieży medycznej dla pielęgniarek i lekarzy muszą spełniać wysokie normy jakościowe i wytrzymałościowe. Środowisko medyczne to wymagające miejsce pracy. Ubrania pracowników służby zdrowia nie tylko muszą sprostać tym trudom, ale powinny zapewnić im pełny komfort, aby mogli wykonywać swoją pracę wygodnie i bez zakłóceń.

Uniformix – lider wśród dostawców odzieży medycznej

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here