Najskuteczniejsze metody usuwania blizn

0
2397

Blizny nie są dla nikogo czymś szczycącym. To utrudnienie i problem, zwłaszcza, gdy pojawiają się w miejscach widocznych. Mogą być kłopotem i dużym obciążeniem, także psychicznym, jeśli nie potrafimy sobie poradzić z ich wyglądem. Dlatego warto zwrócić uwagę na specjalne metody usuwania blizn, by cieszyć się pięknym wyglądem i zdrową skórą.

Zabiegi laserowe

            Od razu przyjdą nam na myśl zabiegi laserowe, jednak nie można nie zauważyć, że są one nie tylko drogie, ale i problematyczne. To przymus wzięcia wolnego, spędzenia paru dni w klinice i poddaniu się samej operacji, co pozwoliłoby na usunięcie blizny. Dlatego, choć nie można odmówić tej metodzie skuteczności, ma ona bardzo wiele wad.

Maści i kremy

            Bardzo często w aptece sprzedawane są maści i kremy. Mają one za zadanie pomóc w regeneracji skóry, a więc i w zniknięciu blizn. Jednak nie jest to metoda dość skuteczna, by walczyć z dużymi bliznami. Zwykle działa na niewielkiej powierzchni, np. ręki, na blizny, które nie są rozległe i po głębokich ranach. Jeśli więc liczymy na tańszą opcję, z pewnością możemy sprawdzić różnego rodzaju maści i kremy, jednak nie dają one nam żadnej gwarancji.

Żele i plastry

            Innym sposobem jest sprawdzenie specjalistycznych żeli silikonowych oraz plastrów na bazie silikonu, dostępnych np. na sutricon.pl. To nowoczesna formuła tego materiału pozwala na szybką regenerację nawet rozległych blizn i skuteczne ich usunięcie. Jedyne o czym musimy pamiętać to o regularnym stosowaniu oraz o działaniu na blizny od początku po jej powstaniu.

            Wybierając rozwiązania do usuwania blizn musimy brać pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także cenę i inne przeciwskazania, które mogą sprawić, że cała operacja wyda nam się zbyt problematyczna. Warto więc wybrać nowoczesne sposoby i spróbować preparatów na bazie silikonu. Dzięki temu możemy uniknąć czasochłonnej i stresogennej operacji, a efekt będziemy mieli gwarantowany. Nie tak, jak to się ma przy stosowaniu zwykłych, aptecznych maści czy kremów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here