Listwy przypodłogowe mdf jako idealny dodatek do naszego wnętrza

0
2467

Prawidłowe ułożenie podłogi nie jest wbrew pozorom zadaniem prostym. Wymaga cierpliwości i doświadczenia. Trzeba przy tym pamiętać, że żadna podłoga nie będzie prezentować się dobrze, jeśli nie zastosowane zostaną elementy wykańczające, a więc listwy przypodłogowe.

Prawidłowe ułożenie podłogi nie jest wbrew pozorom zadaniem prostym. Wymaga cierpliwości i doświadczenia. Trzeba przy tym pamiętać, że żadna podłoga nie będzie prezentować się dobrze, jeśli nie zastosowane zostaną elementy wykańczające, a więc listwy przypodłogowe.

Listwy przypodłogowe – na czym polega ich rola?

Listwy przypodłogowe nie tylko skutecznie maskują różnego rodzaju niedoskonałości, które powstają podczas montażu podłóg, ale i pełnią niewątpliwie funkcję praktyczną. To one sprawiają, że podłoga jest estetycznie wykończona. Warto przy tym postawić na listwy, które będą pasować do kolorystyki drzwi, okien czy samej podłogi. Coraz częściej są to modele białe, co w dobie mody na styl skandynawski nikogo nie dziwi.

Dobrze wybrane listwy przypodłogowe przede wszystkim skutecznie chronią przez zabrudzeniami ścian, a przy okazji nie pozwalają na to, aby kurz dostał się w niewielkie szczeliny powstałe między ścianą a podłogą. Listwy zasłaniają również różnego rodzaju mankamenty, które powstają w czasie montażu podłogi np. krzywo przycięte panele podłogowe. Obecnie na rynku zakupić można różnego rodzaju listwy przypodłogowe. Są one produkowane z naturalnego drewna, PCV oraz MDF.

Listwy przypodłogowe MDF jako ozdoba wnętrza

Listwy przypodłogowe MDF występują w wielu wymiarach i kolorach do wyboru. Dostępne jest sporo kształtów, które sprawiają, że podłoga może prezentować się naprawdę wyjątkowo i efektownie. Listwy przypodłogowe MDF to idealny sposób na to, aby wprowadzić do danego wnętrza nieco charakteru. Nie można przy tym zapominać, że jest to element bardzo łatwy w montażu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narożniki, łączniki czy zaślepki. Listwy mocowane są na ogół na kołkach lub kleju, w zależności od indywidualnych preferencji.

Listwy przypodłogowe z MDF-u są produktami wysokiej jakości, które dają sporo możliwości kolorystycznych w zakresie wykańczania wnętrz. Od jakiegoś czasu największą popularnością cieszą się modele z MDF-u lakierowanego w odcieniach bieli (z palet RAL lub NCS). Stanowią one bowiem doskonały dodatek do modnych od wielu lat aranżacji skandynawskich i norweskich. Jednak nie gorzej sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych. Cokoły płyt tego rodzaju są bardzo odporne na uszkodzenia natury mechanicznej. Ponadto bardzo łatwo dopasowują się do ściany.

Listwa przypodłogowa z MDF

Listwy przypodłogowe z MDF – jak wybrać wysokość i profil?

Tak naprawdę profil i wysokość listew wykonanych z MDF powinna w dużej mierze zależeć od wysokości samego mieszkania i stylistyki, w której jest ono utrzymane. W praktyce im lokal jest wyższy, tym wyższe mogą być i listwy przypodłogowe. W mieszkaniach o standardowej wysokości 270 cm stosuje się najczęściej cokoły o wysokości rzędu 6-7 cm. To proporcje, które podkreślają wysokość pomieszczenia, a przy tym nie zaburzają jego optycznej harmonii. W budynkach starszego typu często łączy się natomiast wysokie, profilowane cokoły z MDF-u z takimi samymi panelami ściennymi. Wówczas całość tworzy efektowną boazerię. Jeśli wnętrze jest niskie (240 cm) stawia się raczej na niższe cokoły. Spełniają one dobrze swoje podstawowe funkcje, a więc zasłaniają szpary i chronią ściany przed zabrudzeniem, a przy tym nie dominują w danym wnętrzu.

W praktyce okazuje się, że wysokość listew przypodłogowych MDF wynosi od kilku do nawet kilkunastu centymetrów. Co ciekawe, im wyższa jest listwa, tym ciekawszy bywa jej profil. W mieszkaniach nowoczesnych królują listwy proste. Listwy klasyczne mają z kolei frezowanie w górnej części.

Białe listwy przypodłogowe MDF – hit ostatnich sezonów

Na przestrzeni ostatnich lat coraz większą popularnością cieszą się białe meble, podłogi i dodatki. Stawia się także na listwy przypodłogowe wykonane z MDF-u w wielu odcieniach bieli. Nic w tym dziwnego, bo doskonale pasują one do wielu różnych aranżacji i stać się mogą ozdobą każdego wnętrza. Świetnie komponują się z elementami zarówno nowoczesnymi, jak i bardziej klasycznymi czy nawiązującymi do stylistyki vintage i retro.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here