Kominy systemowe – czym kierować się przy wyborze?

0
1989

W ostatnim czasie tradycyjne kominy murowane zostają zastępowane przez wygodne kominy systemowe. Znacznie łatwiejszy i szybszy sposób ich instalacji oraz możliwość utrzymania w dobrym stanie bez większych problemów, czyni je najlepszą opcją. Gdy zdecydowałeś się już na to rozwiązanie, czy wiesz czym powinieneś się kierować przy wyborze konkretnego modelu?

Ustal zastosowanie komina

To pierwszy etap, na którym musisz określić przeznaczenie systemu kominowego. Czy potrzebujesz takiego, który jest raczej uniwersalny i nada się do każdego urządzenia grzewczego? A może w Twoim domu zainstalowałeś piec z zamkniętą komorą? Kupując piec, zależało Ci na nowoczesnych i najbardziej wydajnych rozwiązaniach, więc szukasz dopasowanego do niego systemu kominowego? To jest moment, w którym musisz doprecyzować swoje potrzeby.

Określ typ

Ten etap jest bardzo istotny. Wybór odpowiedniego typu komina decyduje też o specyfikacji wentylacji. Dopasowanie jej do swojej instalacji pozwoli Ci zapobiegać powstaniu nieprawidłowego obiegu powietrza w domu. Przykładowo posiadając kominek, tym bardziej starannie powinieneś zadbać o ten aspekt podczas zakupu systemu kominowego. Ma on służyć Ci przez lata, dlatego postaraj się być jak najbardziej precyzyjnym przy określaniu parametrów dotyczących wentylacji.

Zmierz wymiary komina

Planując budowę domu, nie zapomnij z góry zaplanować umiejscowienia i dokładnego rozmiaru komina. Zmierz przestrzeń, w której ma znaleźć się komin systemowy, sprawdź jaką powinien mieć wysokość i ustal długość średnicy. W zależności od tego, jakie przeznaczenie będzie miała cała konstrukcja, możesz na tym etapie dobrać do niej przydatne dodatki. Bez względu na to, czy będzie to daszek stożka, płyta przykrywająca czy inne elementy, kup je wcześniej. W ten sposób będziesz dobrze przygotowany na dzień instalacji komina systemowego, mając wszystko pod ręką.

Porównaj najlepsze opcje

Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Jednak przed zakupem, zastanów się dwa razy. Weź pod uwagę powyższe wskazówki, upewnij się, że wszystkie wymiary są poprawne i zastanów się nad swoim budżetem, który możesz przeznaczyć na zakup. Następnie skorzystaj z internetowego kalkulatora, który pozwoli Ci obliczyć ceny kominów systemowych, które będą zgodne ze wskazanymi przez Ciebie wytycznymi. W ten sposób oszczędzisz sobie wiele czasu i od razu poznasz wysokość kosztów, które wiążą się z zakupem komina. To przydatne narzędzie do obliczenia kosztów znajdziesz np. na stronie www.systemykominowe.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here