Kwiaty na chrzciny – jakie wybrać i czy w ogóle warto?

0
3488

Takie uroczystości jak ślub i wesele czy urodziny oraz pogrzeb doskonale komponują się z kwiatami. Stają się one milczącym tłem o pięknym wydźwięku. Jednak są i takie uroczystości, które nie wiążą się w sposób szczególny z kwiatami, ale w jakiś sposób z nimi korelują i mogą być okazją do ich wręczenia. Jedną z takich okazji są chrzciny, na których bardzo często zapominamy o kwiatach… Czy warto je kupować?

Kwiaty to piękno duszy

            Oczywiście, że tak i to nie tylko dla tego, że są piękne i w sposób szczególny podkreślają wyjątkowy charakter uroczystości. Kwiaty dla malucha czy mamy to także okazja, by od małego uczyć dziecko estetyki i piękna oraz otaczać go rzeczami wartościowymi. Warto zatem zajrzeć na stronę Amarantkwiaty.pl i wybrać bukiecik specjalnie dla maluszka.

Róże – niesłabnąca klasyka

            Jednym z najpopularniejszych rodzajów kwiatów dawanych na chrzciny są róże. Ostatnim krzykiem mody są róże dwukolorowe, które w specjalny sposób są hodowane i niejednorodne. Doskonałe dla malucha będą róże jasne, białe lub w jasnych odcieniach beżu. Fajnym pomysłem jest także kupienie dziecku małych, delikatnych kielichów w kolorze niebieskim.

Tulipany – niebanalne i piękne

            Tulipany wybieramy dużo rzadziej niż róże, a są to kwiaty równie piękne, choć tak różne. Tulipany nie są tak oficjalne i mogą pięknie wyglądać – zwłaszcza w jasnożółtym kolorze – na stole w salonie lub w pokoju dziecinnym. Warto zatem pomyśleć o skromnej wiązance dla chrzczonego dziecka.

Goździki – powracające do łask

            Od kilku lat znów popularne stały się goździki, czyli kwiaty szczególnie ukochane przez komunistyczne władze Polski z epoki minionej. Goździki dziś to niebanalny i delikatny prezent, ciekawie korelujący z uroczystym charakterem chrzcin.

            Jedna wiązanka pozwoli uczynić świat nieco ładniejszym, dlatego nie warto rezygnować z kupowania kwiatów, także na takich uroczystościach jak chrzciny małego dziecka.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here