Gdzie po kredyt w Legnicy?

0
2379

Mieszkasz w Legnicy i potrzebujesz gotówki na dowolny cel? A może przyszła pora na zakup własnego mieszkania, ale bez kredytu hipotecznego ani rusz? Dowiedz się, gdzie się udać, żeby pożyczyć pieniądze, nie przepłacić i skorzystać na konkurencji między instytucjami finansowymi.

1. Do banku

Obojętnie, czy chodzi o kredyt gotówkowy, samochodowy czy hipoteczny – w ich udzielaniu specjalizują się wyłącznie banki. W samej Legnicy, około 100-tysięcznym mieście powiatowym, nie brakuje siedzib bankowych marek, które na pewno znasz: PKO Bank Polski, Bank Pocztowy, Pekao, Bank Spółdzielczy, BGŻ BNP Paribas, mBank, Millenium, ING Bank Śląski, Alior Bank, Nest Bank, Getin Noble Bank, Bank Ochrony Środowiska, Santander, Eurobank, BPS, Credit Agricole, Raiffeisen Polbank… Te wszystkie banki znajdziesz w samej Legnicy, co z jednej strony świadczy o wielkości i potrzebach miasta, ale z drugiej zmusza do podejmowania trudnych wyborów. Na podstawie potocznej wiedzy czy oglądania reklam nie wiesz, jak wygląda pozycja danego banku chociażby w rankingu kredytów hipotecznych. Trzeba by je przecież zestawić i porównać.

Gdy masz przekonanie do konkretnego banku, jesteś jego klientem, znasz korzystne warunki – udaj się do siedziby stacjonarnej i porozmawiaj z konsultantem. Wizyta w budynku bankowym jest niezbędna w przypadku kredytów hipotecznych i samochodowych, jednak gotówkowe coraz chętniej załatwia się online, o czym za chwilę.

2. Do doradcy

Załóżmy, że kompletnie nie orientujesz się w sytuacji na rynku bankowym, jednak naprawdę nie chcesz przepłacać przy okazji brania kredytu. W tej sytuacji najlepszym wyborem wydaje się wizyta u jednego z doradców kredytowych. Gdy spojrzysz na mapę z usługami na terenie Legnicy, w każdej części miasta znajdziesz siedziby doradców, między innymi na Bilsego, Rynku, Piekarskiej, Wrocławskiej, Jaworzyńskiej czy Dworcowej.

Doradcy kredytowi specjalizują się w porównywaniu ofert banków, dla których szukają klientów. W ich interesie jest przekonanie Cię do wzięcia kredytu, dlatego starają się pomóc i wyszukują korzystne propozycje. Często oferują także specjalne warunki, niedostępne dla przeciętnego kredytobiorcy, który udaje się bezpośrednio do banku.

3. Do komputera

Jak już zostało wspomniane, kredyty gotówkowe, szczególnie te dotyczące niższych kwot, są coraz częściej brane przez Internet. Wystarczy chwila przed monitorem komputera, a nawet w aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie, żeby przejść przez wszystkie formalności i cieszyć się zastrzykiem pieniędzy na dowolny cel. Kredyty samochodowe i hipoteczne trzeba natomiast zaciągać fizycznie, w banku, lecz i tu przydaje się znajomość internetowych, nowoczesnych narzędzi.

Niezwykle praktyczne są chociażby strony w rodzaju ekredyt24.pl. Nieważne, czy mieszkasz w Legnicy, czy w innym zakątku Polski – zaglądając do rankingów online, po prostu sprawdzasz oferty wszystkich banków. Ich porównanie, zupełnie za darmo, naprawdę się opłaca. Na wspomnianej stronie jak na dłoni widać różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami. Przy kredycie gotówkowym na kwotę 10 000 złotych ze spłatą w 48 miesięcy łączny koszt w Santanderze wynosi 1897,76 złotych. W City Handlowym trzeba już zapłacić dodatkowe 1944,32 złote. Ale co dopiero powiedzieć o Eurobanku, w którym łączny koszt odsetek i innych opłat zamyka się w kwocie 2813,12 złotych!

Podsumowując, zanim udasz się do jednego z banków w Legnicy, sprawdź w Internecie, gdzie kredyt jest zwyczajnie najkorzystniejszy. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze. Specjalny kalkulator online pozwala Ci przeprowadzić indywidualną, osobistą symulację porównawczą!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here