Jakie metody rzucania palenia przynoszą najlepsze efekty?

0
1811

Każdy, kto choć raz próbował rzucić palenie doskonale zdaje sobie sprawę z faktu jak trudne jest to zadanie. Wiele miesięcy wyrzeczeń, prób, przygotowań i myślenia o paleniu bez palenia. O życiu bez życia. I nagle pojawia się metoda, która rewolucjonizuje myślenie wielu i daje im wolność. Z dnia na dzień, bez zastanowienia, z nieziemską wprost skutecznością. Jakie metody palenia dają najlepszy efekt?

Palenie szkodzi zdrowiu

            To że palenie szkodzi wszyscy wiemy. Dlatego kolejne tego ogłaszanie i pokazywanie zniszczonych płuc nie przyniesie rezultatu. Efekt jest zbyt daleki i zbyt głęboko zakorzeniony. A także nieprzemyślany. Dlatego mimo, że wiemy, że palenie szkodzi zdrowiu, to jednak wciąż wiele ludzi to robi. Wybiera śmierć zamiast życia i to podczas tegoż ostatniego. Czy może być coś mniej logicznego?

Nudne metody

            Nie ma sensu opisywać metod, które nie dają nic poza ułudą wolności. Metody, które mówią o wyrzeczeniach, problemach z rzuceniem i pomocą substancji i zamienników są nic niewarte. Nie ma nawet sensu o nich wspominać z nazwy. Warto jednak skupić się na prawdziwej metodzie rzucania palenia wypróbowanej i wymyślonej przez Allena Carra, która porwała już miliony. A właściwie im coś wytłumaczyła.

Jak rzucić skutecznie?          

            Nie ma nic wielkiego w straszeniu konsekwencjami. To bezsilność. Innym typem metody jest wyjaśnienie każdemu z palących, że nic nie stracą, gdy rzucą. Strach, jaki nimi rządzi podczas palenia jest niezwykły i silny. Jednak przy pomocy mózgu można go oswoić. Tak naprawdę rzucanie palenia jest proste. Trzeba tylko zdać sobie sprawę, że nie daje ono nic; że nic nie gwarantuje i na nic nie jest lekarstwem.

            Warto pomyśleć chwilę nad swoją sytuacją i zastanowić się czy Allen Carr nie miał trochę racji. Jeśli bowiem zastanowimy się nad tym dokładnie to dowiemy się, że palenie nie daje nam nic wielkiego. Nie ma więc strachu przed stresem, niemożnością koncentracji itd. Nie ma nic, co trzymałoby nas przy paleniu. Więc je rzucamy.

Artykuł opracowany we współpracy z allencarr.pl 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here