Depresja u seniora – jak pomóc mu w walce o lepsze samopoczucie?

0
2017

Praca z seniorami ma wielkie znaczenie dla nich i dla rodzin. Jednak bardzo często brakuje kogoś, kto mógłby w sposób szczególny zająć się osobami starszymi i zapewnić im rozrywkę oraz przyjemność w każdym dniu. Dlatego depresja to jedna z najczęstszych chorób, jakie dotykają osoby samotne po siedemdziesiątym roku życia. Jak pomóc seniorowi w walce o lepsze samopoczucie?

Depresja u starszych

            U wielu osób w podeszłym wieku zaczyna się rodzić pytanie o sens życia. Stają się niejako nieobecni w życiu codziennym, często nie mają nikogo, z kim mogliby porozmawiać czy się pośmiać. Nie mają rozrywek, a stan zdrowia nie pozwala np. na samodzielne czytanie czy poruszanie się. Nic więc dziwnego, że wówczas dochodzi do problemów z psychiką, starsi zamykają się w sobie i stają się osobami smutnymi i pozbawionymi chęci do codziennych aktywności.  Często wówczas gasną, choć wciąż są w dobrej kondycji.

Jak z tym walczyć?

            Jednym z rozwiązań jest dom seniora. Warto zdać sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie zrzucające odpowiedzialność, ale właśnie z odpowiedzialności wynikające. Nie zawsze mamy bowiem czas, by dotrzymywać starszym kroku każdego dnia. Tymczasem w takich miejscach, które stają się dla ludzi nowym domem, jak np. domseniora24.pl, życie może wrócić na właściwe tory. Jest to pomocne w depresji u osób starszych, które w sposób szczególny wtedy traktowane (także pod kątem medycznym), ale także mają towarzystwo i rozrywkę. Domy seniora nie są dziś już tylko i wyłącznie ośrodkami opiekuńczymi, ale przede wszystkim placówkami pełnymi rozrywki dla osób starszych. Są szansa na odzyskanie sensu życia.

            Nie da się ukryć, że samotna osoba starsza nie ma zbyt wielu rozrywek w życiu, przez co często staje się coraz bardziej chora i zaczyna cierpieć na depresję. Dlatego szukanie rozwiązań nie powinno odbywać się przy braniu pod uwagę czyjejkolwiek opinii, oprócz tej seniora. Nowoczesne domy seniora są gwarancją doskonałej opieki, rozrywki dla osób starszych i przyjemność, jakiej samotnie by nie mieli. To szansa na spędzenie jesieni życia w przyjemnym otoczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here