Jakie meble kupić na taras?

0
1545

Taras to również ważna część domu, którą należy dobrze urządzić. To miejsce, w którym będziemy się relaksować z poranną kawą, łapać pierwsze promyki słońca oraz przyjmować gości. Nie ma nic lepszego, niż wspólnie spędzone chwile na świeżym powietrzu, w wyborowym towarzystwie! Jak urządzić taras, aby można było spędzać na nim czas?

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-na-taras/

Urządzamy swój taras!

Planując aranżację tarasu, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które pozwolą nam na spędzanie miłych chwil na świeżym powietrzu. Przede wszystkim musimy pomyśleć o zadaszeniu, które uchroni nas przed niespodziewanym deszczem, a także da trochę cienia w trakcie gorących letnich dni.

Pomysłów na zadaszenie jest mnóstwo – można postawić przybudówkę opartą na drewnianych belach z belkami na górze oraz dodatkowym materiałem na dach albo kupić gotowy namiot ogrodowy lub parasol. Wszystko zależy od naszej wizji aranżacyjnej.

Drugim ważnym aspektem, o którym trzeba pomyśleć, jest podłoga. Czy chcesz mieć ją z kostki brukowej, czy może wolisz dokonać zmian i położyć inny materiał? Zastanów się nad tym i zaplanuj prace, zanim zaczniesz urządzać taras.

Kolejną rzeczą, którą należy uwzględnić, to meble ogrodowe, które mają nam służyć w wypoczynku, a także być trwałe i odporne na różne warunki atmosferyczne. Dobrym pomysłem są meble drewniane, rattanowe lub z wikliny – mają większą wytrzymałość i odporność.

Piękne dodatki do aranżacji tarasu

Jeśli mamy już zadaszenie, podłogę i meble, to czas dobrać odpowiednie dodatki! Koniecznie wprowadź rośliny do swojego tarasu, możesz je postawić w dużych donicach przy meblach, powiesić w stylowych makramach, albo stworzyć kącik z samymi roślinkami w dowolnej kombinacji.

Dodatkowo świetnie podkreślą nastrój lampki solarne, które wieczorami będą pięknie świecić i tworzyć magiczną atmosferę. Lampki możesz powiesić lub wbić w ziemię albo w donice z kwiatami.

Równie ciekawym pomysłem jest dywan w stylu boho, który ociepli wygląd twojej aranżacji tarasowej.

Przeczytaj też: http://www.czarnobiale.pl/meble-do-wypoczynku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here