Jak wygląda praca dekarza?

0
949

Dekarz możemy spotkać najczęściej w okresie od wiosny do jesieni na świeżym powietrzu. Pracuje on zazwyczaj na dachach budynków. Kiedy jednak aura jesienna przemija, a wraz z nią nadchodzi zima, dekarz pracuje w warsztacie, gdzie przygotowuje elementy pokryć dachowych, które przydadzą mu się w sezonie wiosenno-jesiennym. Niestety zarówno w tym pierwszym, jak i w drugim przypadku dekarz narażony jest na działanie szkodliwych czynników. Dużym zagrożeniem jest też praca na wysokości. Nawet najpiękniejszy dom, bez dobrego i solidnego dachu nie będzie w stanie przetrwać. Właśnie o to, żeby mógł funkcjonować przez wiele pokoleń dba dekarz.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-dekarza/ 

Jak wygląda praca dekarza?

Pracując jako dekarz będziemy uczestniczyli w montowaniu wykonywanych przez cieśli szalunkowego elementów stropu sukienek które mocowane są na dachu. Naszym głównym zadaniem jest właśnie pokrytego. Oprócz tego dekarz zajmuje się również naprawą dachów, a także ich konserwacją. Co więcej montuje on izolacje, na także systemy odwodnienia. Dodatkowo montuje okna dachowe czy też włazy.

Predyspozycje dekarza

Chcąc podjąć pracę jako dekarz, powinniśmy wykazywać się dużą ilością sprawności fizycznej. Jest to praca, która wymaga od nas krzewy, a ten samym spora jej część odbywa się wysoko nad ziemią. Do wykonywania czynności zawodowych potrzebujemy dobrej kondycji ruchowej, orlego wzroku, a także staranności w układaniu kostki dachowej.

Jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Jakoś z naszej usługi zależy od bezpieczeństwa wielu osób, a także imienia. Układanie pokrycia dachowego wymaga od nas również odrobiny artyzmu. Domy buduje się nie tylko po to, aby chroniły nas przed deszczem, ale po to aby cieszyły oko. Dodatkowo jako dekarz będziemy wykonywać swoją robotę w grupie. Dlatego ważna jest również otwartość, a także umiejętność pracy w zespole.

Jakie są warunki pracy dekarza?

Dekarz oprócz układania kostki dachowej zajmuje się wykonywaniem przedmiarów, o wymiarów, a także rozliczenia zużytych materiałów. Jego praca przebiega zazwyczaj na świeżym powietrzu, bardzo częściom niezależnie od wówczas panujących warunków atmosferycznych. Musimy przygotować się na pracę w deszczu lub w chłodzie, ale również w gorącym. Nie jest jednak tak, że jako dekarz pracujemy jedynie na świeżym powietrzu. Część swoich obowiązków wykonujemy w warsztacie. Tam zazwyczaj Przygotowujemy elementy dachu, które następnie wędruje na szczyt budynku.

Zobacz też: http://www.ingod.pl/dekarz-jak-nim-zostac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here