Jak szukać kandydatów do pracy

0
1949

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci jak szukać kandydatów do pracy, z jakich portali korzystać oraz jak napisać dobre ogłoszenie o pracę.

Każdy przedsiębiorca z reguły ma własne sposoby na szukanie kandydatów do pracy w swojej firmie. Jednak ci, którzy właściwie dopiero wkraczają na rynek i budują zespół, mogą mieć pewne trudności wynikające z braku wiedzy i doświadczenia w tym właśnie zakresie. Warto w takim razie wspomnieć, w jaki sposób można szukać nowych ludzi do pracy, nowych kandydatów.

Ogłoszenie w portalu to podstawa

Na pytanie, jak szukać kandydatów, zwykle odpowiada się, że ogłoszenie o prace w portalu jest podstawą. Nikogo nie powinno to w dzisiejszych czasach dziwić. Każdy przecież szuka pracy w Internecie. Dlatego, jeżeli trafi na ogłoszenie, na pewno się skontaktuje, prześle CV lub podejmie próbę bezpośredniego kontaktu. Lepiej, aby kandydaci zgłaszali się samodzielnie, niż szukać ich na siłę i wciąż zastanawiać się nad tym, gdzie to robić. Aktualnie ogłoszenie o pracę można zamieścić w bardziej i mniej popularnych portalach pracy. Najlepiej jednak wybierać te popularne, gdyż tylko wtedy jest szansa na pozyskanie naprawdę wartościowych kandydatów i tym samym wielu chętnych podjąć pracę na określonych warunkach. Możesz skorzystać z portalu np. Szukampracy.pl gdy szukasz specjalistów do Twojej firmy. 

Na pomoc śpieszą agencje zatrudnienia

Dziś drugim i jak się okazuje, całkiem dobrym sposobem na szukanie kandydatów jest współpraca z agencją zatrudnienia. To firma, która na zlecenie swojego klienta szuka albo pracy, albo pracownika. Agencje w tych sprawach są bardzo pomocne. Zwykle dysponują bazą odpowiednich kandydatów, którzy choć częściowo spełniają oczekiwania pracodawcy. Na podstawie informacji, jakimi dysponują, przydzielają poszczególnych pracowników do aktualnych ofert, jakimi dysponują. Pracodawca zyskuje kontakt tylko do tych właściwych osób. Dzięki temu tak naprawdę nic nie musi robić. Wystarczy, że zgłosi się do odpowiedniej agencji i wyrazi chęć podjęcia współpracy. Resztą już zajmą się specjaliści, którzy w niej pracują.

Poszukiwania kandydatów mogą odbywać się na portalach społecznościowych. Czasem warto popytać znajomych, czy nie znają kogoś chętnego do pracy. Warto też mieć na uwadze inną możliwość. Chodzi tu o samodzielne przeglądanie portali pracy, specjalnych serwisów, które poruszają tę tematykę, a tym, którzy chcą podjąć pracę zarobkową, dają możliwość stworzenia własnego profilu wraz z CV.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here