Jak prawidłowo myć twarz olejkiem?

0
2322

O oczyszczaniu twarzy olejami w Polsce mówi się już od jakiegoś czasu, ale czy mimo to wiesz jak prawidłowo myć twarz olejkiem?

Jak myć twarz olejkiem?

Warto na wstępie zaznaczyć, że mycie twarzy olejkami to najbezpieczniejsza metoda oczyszczania skóry. Dodatkowo jest niezwykle skuteczna i przyjemna. Jeśli regularnie będziemy myć twarz olejkiem, szybko zobaczymy oczekiwane rezultaty. Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg?

Mycie twarzy olejkiem

Coraz więcej kobiet odkrywa korzyści płynące z mycia twarzy olejkiem. Tego rodzaju produkt działa na dwa sposoby. Przede wszystkim delikatnie, a przy tym niezwykle dokładnie oczyszcza skórę. Wszystko ze względu na to, że zarówno sebum, jak i inne zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, łatwo mieszają się z tłustym olejkiem. Tłuszcze najlepiej rozpuszczają się właśnie w innych tłuszczach. Po drugie, olejek bardzo intensywnie pielęgnuje, nie naruszając przy tym delikatnej bariery hydrolipidowej naskórka. Efektem jest czysta, świeża skóra. Dodatkowo pory się zmniejszają, a koloryt zostaje wyrównany.

Delikatne oczyszczanie

Najważniejszą zasadą jest ta, która głosi, aby nie trzeć skóry. Możemy ją delikatnie masować, dokładnie kontrolując każdy ruch. W zależności od zaleceń producenta, można stosować olejek na suchą lub wilgotną cerę (w większości przypadków poleca się delikatnie zwilżyć ją letnią wodą). Olejek rozprowadzamy okrężnymi ruchami, a następnie zmywamy. Szczegółowa instrukcja znajduje się poniżej.

Jak przeprowadzić zabieg?

Istnieje kilka wersji dotyczących tego, jak myć twarz olejkiem. Możemy wykorzystać gotowy olejek naturalny lub stworzyć mieszankę olejów. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb skóry.

olejek

Podstawowa wersja składa się z kilku kroków:

  1. Zwilżamy twarz letnią wodą.
  2. Nakładamy olej lub stworzoną mieszankę olejów i masujemy twarz.
  3. By wykonać demakijaż oczu, nanosimy olej na wacik zwilżony wodą, przykładamy do zamkniętej powieki, a następnie czekamy kilka sekund, aż olejek rozpuści makijaż. Powtarzamy tę czynność, aż wacik będzie całkowicie czysty.
  4. By zmyć twarz, wykorzystujemy letnią wodę i delikatną ściereczkę. Przykładamy ją do twarzy. Cerę przecieramy tonikiem, a następnie przechodzimy do dalszych etapów.

Olejki pozostawiają na skórze film, którego nie musimy zmywać w przypadku, gdy nasza skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia.

Druga faza mycia:

Pierwszy etap wygląda dokładnie tak samo, jednak z tą różnicą, że w punkcie czwartym dodajemy kolejny kosmetyk:

5. Twarz, która jest pokryta olejem, myjemy kolejny raz, jednak tym razem stosujemy delikatny kosmetyk myjący. Może to być naturalne mydło, pianka, żel aloesowy, emulsja. Zasada jest taka, by były to koniecznie naturalne kosmetyki, które ewentualnie mają w składzie delikatny detergent.

6. Twarz przemywamy lekką wodą i gotowe!

Po tak przeprowadzonym zabiegu możemy mieć pewność, że skóra będzie dokładnie oczyszczona, a jednocześnie nie uszkadzamy jej naturalnej warstwy hydrolipidowej. Rytuał jest bardzo delikatny, dlatego może być stosowany nawet w przypadku skóry wrażliwej. Nie podrażnia jej, nie ma uczucia ściągnięcia, pieczenia czy napięcia. Regularne przeprowadzanie zabiegu z pewnością zaprocentuje.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here