Jak nadać paczkę kurierem

0
1734

Żeby wysłać paczkę dzisiaj na szczęście nie musimy odwiedzać poczty i stać w zazwyczaj długiej kolejce, aby ją nadać. Przed pocztową wizytą uratowały nas kilkanaście lat temu coraz częściej pojawiające się firmy kurierskie, dzięki którym zaoszczędzamy czas, bo możemy ją wysłać, nie wychodząc z domu.

Jak nadać paczkę kurierem, aby wszystko było zgodne z planem i nie było żadnych problemów? Przede wszystkim musimy pomyśleć, z jakiej firmy chcemy skorzystać. Ogólnie ceny wysłania takich przesyłek wyglądają podobnie, ale jeżeli mamy wątpliwości, możemy wejść na stronę internetowej danej firmy i zobaczyć cennik, bądź zadzwonić na numer telefonu, który na pewno bez problemu tam znajdziemy. Jeśli już wybraliśmy, z usług jakiego kuriera chcemy skorzystać, nie dzwońmy od razu, ale najpierw przygotujmy paczkę.

Musimy pamiętać o tym, żeby ją dobrze zabezpieczyć od środka, jeżeli wysyłamy jakiś przedmiot, najlepiej owinąć to folią bąbelkową, a jeżeli takowej nie mamy, to przydadzą się stare gazety, które można pociąć w paski i włożyć między rzecz, która jest w kartonie. Jeśli to szkło, najlepiej najpierw włożyć je do mniejszego opakowania, dopiero później do większego. Ponadto przy nadawaniu paczki powiadomić o tym, że mamy w przesyłce rzeczy, które mogą się zbić podczas transportu, więc trzeba się z tym obejść bardzo delikatnie.

paczka

Jak już zapakowaliśmy naszą paczkę, musimy ją zmierzyć, oraz mniej więcej wiedzieć, jaka jest jej waga. Może to komuś się wydać śmieszne, ale na pewno będziemy zapytani o takie szczegóły przez telefon, kiedy będziemy zamawiać do nas kuriera. Gdybyśmy wysyłali ją na poczcie, to z pewnością Pani w okienku poprosiłaby o napisanie adresu swojego, oraz oczywiście odbiorcy na kartonie. A doskonale wiemy, jak to jest – osoby, które stoją za nami w kolejce niecierpliwią się, jak my za długo przy nim jesteśmy, a w dodatku zaczynamy coś pisać.

W przypadku kuriera jest to o tyle wygodnie, że nie musimy tego robić, bo pan, który przyjeżdża po takie przesyłki, ma zawsze list przewozowy, który często po prostu sam uzupełnia, a przyszłościowo możemy go poprosić, żeby nam zostawił kilka egzemplarzy, bo gdy będziemy znowu coś wysyłać, prędzej taki list przewozowy możemy sobie wypisać.

Kiedy już zadzwonimy pod numer, który jest podanie na stronie internetowej firmy, która pomoże nam tą naszą przesyłkę wysłać, musimy przygotować się na kilka, a nawet kilkanaście pytań, więc powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Ale te wszystkie dane i informacje, o które będziemy poproszeni, są niezbędne do prawidłowego i jak najbardziej dokładnego wyliczenia kosztów wysłania. Tak więc na pewno najpierw pytanie, skąd będzie nadawana paczka.

Tu podajemy adres, skąd chcemy ją wysłać, czyli jeżeli jesteśmy w domu, to oczywiście adres domowy. Jeżeli siedziby w pracy, koniecznie powiedzmy, do której godziny pracujemy, tak żeby kurier nas w niej zastał, a nie pocałował klamkę. Wtedy szkoda i jego czasu,a le również naszego, bo przecież poświęciliśmy chwilę na to, aby zadzwonić i go zamówić. I co ważne, jak chcemy, aby kurier przyjechał po naszą paczkę do miejsca pracy, koniecznie mówmy, jakie piętro, numer pokoju, czy dział.

To z pewnością ułatwi mu dotarcie

Kolejne informacje, o które będziemy poproszeni, to dane odbiorcy. Przede wszystkim kod pocztowy, który jest niezwykle istotny, bo na jego podstawie rozdziela się poszczególnych kurierów, jeśli nie jesteśmy pewni, co do tego kodu, można go sprawdzić w internecie, wpisując po prostu kody pocztowe i wyszukanie tego prawidłowego.

paczka kurierem

Oczywiście po za tym imię i nazwisko, a w przypadku firmy – jeśli paczka adresowana jest do konkretnej osoby – jej imię i nazwisko i tak jak w naszym przypadku, numer pokoju, czy dział, w którym ta osoba pracuje. Potem musimy opisać samą paczkę, czyli co się w niej mniej więcej znajduje. Nie musimy omawiać tego szczegółowo, ale ogólnie, co jest zawartością, czyli na przykład książki, zabawki, czy jakieś części samochodowe. W przypadku takich przedmiotów jak laptop czy innych równie cennych, dobrze jest ubezpieczyć przesyłkę, nie są to duże koszty, a na pewno zaoszczędzi nam to stresu i nerwów.

No i jak to było opisane na początku – gabaryty paczki. Długość, szerokość oraz wysokość. Zostaniemy zapytani również o wagę, której dokładnie nie musimy znać, ale podać jej zakres. No i na koniec zostaniemy zapytani o to, kiedy ma być dostarczona przesyłka. Wiadomo, że im w im krótszym czasie, tym będzie droższa, więc będzie zależeć od nas, kiedy dotrze do naszego odbiorcy. No i gotowe. Teraz pozostaje nam tylko czekać na kuriera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here