Cienie do oczu

0
3733

Chyba każda kobieta lubi chociażby delikatnie podkreślić swoją urodę. Podstawowymi elementami makijażu jest podkreślenie oczu i ust, to wystarczy aby efekt był oszałamiający. Aby oczy wyglądały efektownie, niezbędny będzie tusz i cienie do oczu. Bez tych elementów trudno wykonać dobry makijaż. Właściwie nałożone cienie do oczu sprawiają, że oczy wydają się większe, a spojrzenie zalotne i bardziej kobiece.

A przecież każda kobieta chce wyglądać pięknie i kobieco.

Cienie do oczu należy dopasować do typu urody, ponieważ inne kolory pasują blondynce o delikatnych rysach twarzy, a inne brunetce o wyrazistej urodzie. Kolory nie powinny być też zbyt intensywne, żeby makijaż nie wyglądał komicznie. Efekt powinien być naturalny, bo zbyt mocny makijaż już dawno przestał być modny i nie wygląda zbyt dobrze. Cienie do oczu najlepiej nakładać przeznaczoną do tego specjalną gąbeczką.

Kupując cienie, najlepiej zwrócić uwagę na producenta i skład produktu. Najtańsze kosmetyki bardzo często podrażniają delikatną skórę powiek. Cienie do oczu powinny być delikatne, bo skóra na powiekach jest cieńsza i bardziej podatna na podrażnienia. Dobre cienie do powiek zawierają delikatne składniki, które nie powinny zaszkodzić skórze. Są też takie cienie do powiek, które zawierają składniki pielęgnujące. Lepiej kupować cienie do powiek zaufanych producentów, żeby mieć pewność, że zakup nie okaże się pomyłką.
Każda znana marka kosmetyczna posiada w asortymencie cienie do oczu, zazwyczaj wiele kolorów i rodzajów. Obecnie popularne są cienie do oczu z metalicznym połyskiem, nadające się na makijaż wieczorowy lub szczególne okazje.

Trendy makijażowe szybko się zmieniają, dlatego często pojawiają się nowe cienie do oczu, na przykład w niedostępnych jak dotąd kolorach. Nowości na rynku cieszą się dużym zainteresowaniem, a przecież na tym najbardziej zależy producentom kosmetyków. Cienie do oczu najlepiej wyglądają w towarzystwie tuszu do rzęs. Delikatnie podkreślone oczy i długie, naturalnie wyglądające rzęsy to gwarancja udanego makijażu. Dlatego każda kobieta powinna mieć w kosmetyczce ulubione cienie do oczu i tusz do rzęs.
Z makijażem łatwo przesadzić. Cienie do oczu wyglądają ładnie, jeśli podkreślają delikatnie oczy, ale jeśli na powiekach jest za dużo kosmetyku, efekt niekoniecznie wygląda dobrze. Lepiej uważać z ilością, ponieważ cienie do oczu stosowane w dużej ilości zamiast upiększyć, dadzą odwrotny efekt. Nadmiar makijażu postarza, a tego nie chce żadna kobieta. Mocny makijaż nadaje się tylko na wieczorowe wyjścia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here