Szybkie sposoby na stres

0
2042

W dzisiejszych czasach prawie każda praca wiąże się ze stresem. Zbyt duża liczba obowiązków, presja czasu, nadgodziny, wymagający szef – to wszystko negatywnie wpływa na nasz organizm. Konsekwencją jest stres i wiążące się z nim problemy zdrowotne. Do najczęstszych możemy zaliczyć bóle głowy, senność, bóle brzucha, kłopoty z koncentracją i rozdrażnienie. Istnieje kilka prostych i szybkich sposobów na stres, które możemy zastosować w zależności od miejsca i okoliczności.

Kiedy stres dopada nas w pracy…

Nie w każdej pracy mamy możliwość zrobienia sobie przerwy i oderwania się od stresujących zajęć. Są jednak sposoby, które możemy zastosować niezależnie od rodzaju obowiązków i miejsca pracy. Najprostszym z nich jest kontrola oddechu. W sytuacjach kryzysowych wolne oddychanie pomaga obniżyć tętno i się uspokoić. Należy usiąść prosto, rozluźnić ciało i wziąć 10 głębokich oddechów, a następnie podnosić delikatnie ramiona w górę i do dołu. Można też powoli i spokojnie obracać głowę raz w lewą, raz w prawą stronę. Ćwiczeń relaksacyjnych jest naprawdę dużo. Warto je poznać i wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie.

Kiedy zdenerwujesz się w pracy, oderwij się choć na chwilę od obowiązków i spójrz w okno. Obserwuj chmury, drzewa i przechodzących ludzi. To pomaga. Równie skuteczne jest wypicie filiżanki gorącej herbaty z dodatkiem liści melisy, rumianku lub żeń-szenia. Kiedy nie mamy czasu na przerwę na herbatę, możemy wziąć gumę do żucia. Badania wykazały, że żucie gumy jest odprężające i wspomaga przepływ krwi do mózgu.

Sposoby na odreagowanie stresu po pracy

Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się stresu są długie, relaksujące kąpiele. Warto napełnić wannę gorącą wodą z dodatkiem soli morskiej oraz olejku do kąpieli i zanurzyć się na około 10 minut. Pomoże to się wyciszyć i rozluźnić napięte mięśnie.

Bardzo dobrze nam zrobi także spacer, najlepiej z bliską osobą. W redukcji stresu ważne jest także to, czym i kim się otaczamy. Wolne chwile warto spędzać w gronie rodziny i przyjaciół. Mózg wydziela wtedy oksytocynę, która jest odpowiedzialna za pozytywne uczucia.  Podobne uczucia rodzą się, gdy spędzamy czas ze zwierzętami. Właściciele psów i kotów są mniej podatni na stres, ponieważ kontakt z nimi odpręża i łagodzi stres.

Urlop dla relaksu

Kiedy wpadnie nam do portfela niespodziewana szybka gotówka, warto pomyśleć o kilkudniowym urlopie. Możliwości na relaksujący wyjazd jest dużo. Bardzo dobrym wyborem będzie wyjazd do SPA. Coraz częściej hotele oferują specjalną strefę wellness, gdzie w cenie noclegu możemy skorzystać z basenu, jacuzzi, strefy saun i groty solnej. Dodatkowo warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i różnego rodzaju relaksacyjnych masaży. Są to zazwyczaj zabiegi dodatkowo płatne, ale zdecydowanie warte swojej ceny. Taki niezaplanowany wydatek można sfinansować z pożyczki. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej „szybka gotówka”. W Internecie znajdziemy bardzo dużo takich ofert np. https://proficredit.pl/szybka-gotowka/. Szybka gotówka jest bardzo wygodna, ponieważ nie musimy przerywać wypoczynku, a nasze konto zostanie zasilone w kilkanaście minut. Wszystkie z tych sposobów są skuteczne, a jeśli je zastosujesz wygrasz ze stresem, zadbasz o swoje zdrowie, podniesiesz jakość swojego życia i efektywność w pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here