Czy warto zdecydować się na klimatyzator okienny?

0
2205

Z powodu letnich upałów coraz częściej decydujemy się na instalację klimatyzatora. Do wyboru jest wiele modeli, ale najpopularniejszym i najprostszym jest klimatyzator okienny. Niedrogi i łatwy w montażu znacznie podniesie nasz komfort. Poniżej szczegółowe informacje na temat klimatyzatora okiennego.

Klimatyzatory okienne – najtańszy sposób na upały

Klimatyzatory okienne są najtańszym rozwiązaniem na zapewnienie sobie stałej ochłody podczas upałów. Jeśli klasyczna instalacja chłodząca nie jest możliwa, zdecyduj się na to rozwiązanie. Obecnie są one powszechnie dostępne i zapewniają komfort w trakcie upałów. Co więcej, klimatyzatorami okiennymi można wygodnie sterować z poziomu pilota.

Dostarczają do wybranego pomieszczenia chłodne i świeże powietrze, a poza tym ich montaż jest niezwykle szybki i prosty. Montuje się je zwykle w ścianie lub w miejsce skrzydła – zależnie od wybranego modelu i producenta. Atrakcyjna cena to jedna z najważniejszych cech tego typu urządzeń – m.in. na tej stronie https://klimasklep.pl/klimatyzatory-okienne-c-3_4.html znajdziesz duży wybór klimatyzatorów okiennych, z funkcją grzania lub bez.

Świetny wybór nie tylko do domu

Klimatyzatory okienne stosowane są m.in. w domach, ale nie tylko – chętnie montujemy je także w innych wnętrzach. W pomieszczeniach o niedużej lub średniej powierzchni sprawdzą się idealnie. Można je zatem z powodzeniem zainstalować w niedużych biurach, sklepach osiedlowych, punktach obsługi itd.

Ważne też, aby czujnik temperatury nie był narażony na działanie słońca ani zamontowany w miejscu, w którym temperatura bardzo się różni, gdyż może to zaburzyć działanie klimatyzatora.

Montaż klimatyzatora okiennego

Ogromnym atutem tego rozwiązania jest niezwykle łatwy montaż. Klimatyzatory okienne są niewielkie i poręczne, można je szybko zamontować w ścianie (wcześniej należy wybić otwór) lub oknie. Czynność ta nie wymaga specjalnych umiejętności. W ich obudowie mieści się parownik, sprężarka oraz skraplacz. Trzeba jedynie zamontować obudowę we wnęce i doprowadzić tam prąd – jedna część klimatyzatora musi mieścić się na zewnątrz, a druga wewnątrz. Do każdego urządzenia dołączona jest dokładna instrukcja, aby każdy mógł bez przeszkód samodzielnie zainstalować swój klimatyzator okienny.

Warto też pamiętać, że trzeba ostrożnie dobrać temperaturę, aby nie narażać się na przeziębienie. Różnica temperatury w pomieszczeniu klimatyzowanym i nieklimatyzowanym powinna wynosić maks. 7°C. Dzięki dobremu urządzeniu nie będziemy też odczuwać ruchu powietrza, gdyż zbyt duża prędkość przepływu to dla nas przeciąg, co prawdopodobnie zaowocuje przeziębieniem.

Klimatyzator okienny – najważniejsze zalety

Klimatyzację w domu montuje się głównie po to, aby chłodziła – warto zatem zwrócić uwagę na moc, czyli wydajność chłodniczą oglądanych modeli. Co więcej, klimatyzatory okienne mają wiele zalet, m.in. pracują ekonomicznie i cicho, umożliwiają regulację temperatury termostatem oraz usuwają nadmiar wilgoci, można nimi łatwo sterować – przy pomocy pilota albo z wygodnego panelu, mają nowoczesny wygląd, są niewielkie i łatwe w montażu.

Ich dużym plusem jest także brak konieczności prowadzenia instalacji chłodniczych. Do wyboru jest wiele modeli, a zatem każdy może wybrać urządzenie odpowiednie dla siebie – m.in. coraz popularniejszy klimatyzator okienny z funkcją grzania.

Klimatyzator okienny z funkcją grzania – czy warto?

Wybrany klimatyzator będzie pracował zgodnie z ustawieniami i zapewniał nam ciągłą dostawę schłodzonego i świeżego powietrza. Są jednak sytuacje, w których bardziej zależy nam na odwrotnym działaniu, czyli na transporcie powietrza gorącego.

Warto wiedzieć, że klimatyzator jest urządzeniem oferującym powietrze o określonej temperaturze – może ono być zarówno chłodne, jak i gorące. Wybrane modele wyposażone są w specjalną grzałkę elektryczną – są to coraz popularniejsze klimatyzatory okienne z funkcją grzania. Ich zaletą jest praktyczne zastosowanie – można z nich korzystać przez cały rok, a zatem nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń. Klimatyzator okienny z funkcją grzania pozwoli zawsze dobrać optymalną temperaturę, zależnie od potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here