Rodzaje okien aluminiowych

0
1842

Okna aluminiowe są jednymi z najczęściej wybieranych oraz najwyżej ocenianych przez inwestorów zarówno prywatnych, jak i przedsiębiorców. Nic dziwnego, bowiem posiadają one szereg zalet, dzięki którym każdy, kto decyduje się na ich zakup, nie żałuje swojego wyboru. Mogą one posłużyć przez długie lata, w żadnym wypadku nie tracąc na swojej wartości.

Rodzaje okien z aluminium

Okna z aluminium można podzielić na dwa rodzaje:
– okna zewnętrzne;
– okna wewnętrzne.

Najbardziej popularne są oczywiście okna zewnętrzne, które są stosowane jako pewnego rodzaju zapora pomiędzy budynkiem a tym, co znajduje się poza jego murami. Okna wewnętrzne z kolei – choć rzadziej – spotykane są w roli ścian działowych w budynkach, a także jako wewnętrzna przegroda, na przykład w hall’u, wiatrołapie, bądź jadalni.

Okna zewnętrzne

Okna aluminiowe zewnętrzne to przede wszystkim szczelność. Stosuje się w nich specjalne systemy występujące w charakterze uszczelek, dzięki którym istnieje pewność wysokiego stopnia ich szczelności. Niektórzy producenci stosują także systemy nawiewnikowe, które są odpowiedzialne za odpowiednią filtrację powietrza w pomieszczeniu, a co za tym idzie – za brak zawilgoceń.

Oprócz tego, warto wspomnieć, że ten typ okien zewnętrznych jest bardzo funkcjonalny – parametry technologiczne materiałów, które są stosowane do ich produkcji pozwalają na wykonanie bardzo nietypowych, a wręcz niespotykanych kształtów. To z kolei oznacza również, iż okna z aluminium są bardzo uniwersalne i można je zastosować do każdego typu obiektów budowlanych. Jak również na okna zewnętrzne przystało, są one odporne na wszelkiego rodzaju korozję, a także warunki atmosferyczne, między innymi silne promieniowanie słoneczne i śnieg.

Okna wewnętrzne

Okna wewnętrzne z kolei – jak już wcześniej wspomniano – pełnią rolę ścian działowych, bądź wewnętrznych przegród. Są one spotykane rzadziej, jednak nie oznacza to, że w ogóle. Producenci starają się dopasować je do specyfiki i wymagań klientów. Wśród nich wymienia się między innymi stałe, rozwierne, uchylne, podawcze, bądź uchylno-rozwierne. Można je używać jako segmenty ścian działowych, głównie w pomieszczeniach biurowych i zabudowach przemysłowych. Co więcej, można w nich także zastosować wewnętrzne żaluzje, a to dodatkowo umożliwia „odgrodzenie” od siebie pomieszczeń.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here