Maszyny rolnicze – nowe i używane

0
2391

Obecnie w Polsce praktycznie każde gospodarstwo rolnicze jest w pewnym stopniu zautomatyzowane. Rolnicy korzystają z licznych usprawnień, maszyn i narzędzi rolniczych, dzięki którym nie muszą używać własnej siły lub korzystać z siły pociągowej zwierząt. Za pomocą maszyn oraz sprzętów rolniczych dużo sprawniej wykonują różnego rodzaju prace polowe (orka, siew, nawożenie, zbiory, transport) oraz hodowlane.

Małe gospodarstwa rolne głównie prowadzą produkcję plonów oraz zajmują się hodowlą zwierząt w celach osobistych. W tego typu gospodarstwach rolnicy najczęściej korzystają z używanych maszyn rolniczych. Małe obszary powierzchni rolnych oraz stosunkowo niska ilość zwierząt hodowlanych nie wymagają wykorzystania specjalnego sprzętu. Rolnicy w mniejszych gospodarstwach większość prac mogą wykonać samodzielnie lub przy użyciu maszyn rolniczych o nie najlepszych parametrach.

Duże gospodarstwa rolne przede wszystkim zajmują się produkcją płodów rolnych i hodowlą zwierząt w celach zarobkowych. Rolnicy dysponujący dużymi gospodarstwami rolnymi często czerpią korzyści finansowe z dotacji unijnych przeznaczonych na rozwój technologiczny. Za ich pomocą mogą unowocześniać swoje gospodarstwa i zakupywać nowoczesne sprzęty rolnicze wprost od producentów. Nowe urządzenia rolnicze dają gwarancję wieloletniego i niezawodnego działania, a także w większości przypadków umożliwiają darmowe serwisowanie maszyn. Ponadto konstrukcja oraz wyposażenie nowoczesnych maszyn rolniczych jest ekonomiczne i korzystne dla klienta. Nowe maszyny rolnicze spalają dużo mniej paliwa i nie generują wysokich opłat eksploatacyjnych w przeciwieństwie do używanych maszyn rolniczych.

Maszyny rolnicze używane – zalety

Używane maszyny rolnicze najczęściej kupują rolnicy prowadzący mniejsze gospodarstwa rolne. Maszyny używane kosztują dużo mniej i w większości przypadków potrafią wykonać takie same czynności, jak nowoczesne urządzenia rolnicze.

Ważne, aby przed zakupem używanej maszyny rolniczej odpowiednio przyjrzeć się jej parametrom i przemyśleć kryteria (ekonomiczne, eksploatacyjne i inne). Dodatkowo należy wybrać taki model maszyny, który będzie pasował do pozostałych narzędzi i sprzętów, którymi już dysponuje gospodarstwo rolne. Używana maszyna rolnicza czasami może okazać się atrakcyjną inwestycją, a czasami nieudanym zakupem. Dlatego zanim zdecydujemy się na jej kupno, należy precyzyjnie ocenić stan, sprawność i parametry.

Maszyny używane oprócz niskiego kosztu zakupu, mają również dodatkowe zalety np. możliwość zakupu urządzenia od osoby prywatnej lub sprzedawcy. W przypadku osoby prywatnej można liczyć na dodatkowe rabaty, jednak należy pamiętać, że nie zawsze oferują oni w stu procentach sprawny sprzęt. Wybierając handlarza mamy pewność, że maszyna rolnicza działa bez zarzutów i była odpowiednio serwisowana.

Maszyny rolnicze nowe – zalety

Nowe maszyny rolnicze najczęściej kupują gospodarze posiadający rozbudowane gospodarstwa rolne. Zazwyczaj czerpią oni spore zyski ze sprzedaży własnych płodów rolnych, a także chętnie korzystają z dotacji unijnych. Duże możliwości finansowe umożliwiają im zakup nowych i innowacyjnych maszyn rolniczych.

Zakup nowej maszyny rolniczej daje dla rolnika gwarancję, że nabył najnowszy model, który na pewno będzie działać w odpowiedni sposób. Ponadto w wielu przypadkach rolnik może skorzystać z uprzedniego wypróbowania maszyny, dzięki temu może sprawdzić, czy na pewno spełnia ona wszystkie wymagania.

Ogromną zaletą dla rolnika kupującego nową maszynę rolniczą jest duży wybór przeróżnych producentów sprzętu oraz modeli. Kupujący nie musi przeszukiwać ofert z używanymi maszynami rolniczymi, w których nie ma wszystkich modeli określonego producenta. Swobodnie wybrać się może do kilku dealerów i poznać najciekawsze oferty. Obecnie wielu rolników decyduje się na zakup nowych maszyn rolniczych od producenta POM Augustów.

POM Augustów – doceniane i funkcjonalne maszyny rolnicze

POM Augustów to producent maszyn rolniczych, które są rozpoznawalne w całej Polsce oraz na terenie Europy. Zachwalany jest za oferowanie innowacyjnych, funkcjonalnych, niezawodnych i łatwych do serwisowania urządzeń. Rolnicy często wybierają nowe maszyny rolnicze producenta POM Augustów, ponieważ cenią je za prostą konstrukcję, wytrzymałość i wykorzystanie wysokiej jakości surowców.

POM Augustów zatrudnia fachowców z różnych dziedzin nauki, dysponuje nowoczesnymi liniami technologicznymi oraz rozbudowanym parkiem maszynowym. Rozsądnie wykorzystuje dotacje unijne i przeznacza je na dalszy rozwój, dzięki temu, co jakiś czas wprowadza innowacyjne maszyny rolnicze na rynek Polski i zagraniczny.

POM Augustów uznawany jest za wiodącego producenta przenośników ślimakowych i pneumatycznych. Ponadto oferuje maszyny rolnicze i komunalne takie jak: rozsiewacze nawozów, zamiatarki, maszyny komunalne, separatory, rozdrabniacze bijakowe, osprzęt do ładowaczy czołowych, brony zębowe.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here