Łóżeczka i kojce dla dzieci, jak wybrać?

0
1637

Pierwsze miesiące swojego życia, dziecko praktycznie przesypia. Sen jest bardzo istotny dla rozwoju niemowlaka. Dlatego miejsce, gdzie maluch ucina sobie drzemki, jest równie ważne.

Rodzaje łóżeczek dla dzieci

Łóżeczko jest jednym z najważniejszych mebli, jakie znajdują się w pokoju dziecięcym. Większość rodziców dużo czasu poświęca na wybór odpowiedniego łóżeczka dla swojej pociechy. Nie jest to wcale takie proste zadanie. Jaki rodzaj łóżeczka wybrać dla dziecka?

Wyróżniamy łóżeczka:

drewniane, jest to klasyczny model ze szczebelkami. Wybierany dość często przez rodziców. Najczęściej występują w wymiarach: 120×60 cm lub 140x70cm.

z tworzywa z siatką, z wyglądu przypominają kojec. Najnowocześniejsze modele, mają dodatkową funkcje jaką są delikatne wibracje. W niektórych przypadkach pomaga to dziecku w zaśnięciu.

na kółkach, ten model zapewnia znakomitą mobilność łóżeczka. Może być łatwo i szybko przestawione z jednego pomieszczenia do drugiego.

z barierką, dzięki niej dziecko jest bezpieczne podczas snu. Barierka chroni, je przed spadnięciem z materaca. W niektórych modelach, barierkę można składać, wtedy w ciągu dnia dziecko może się swobodnie bawić.

Łóżeczka i kojce dla dzieci, jak wybrać?

Jaki kojec wybrać dla dziecka?

Kojec, nie jest obowiązkowym elementem wyprawki. Niektórzy rodzice nie decydują się na zakup kojca. Do czego tak naprawdę sprawdza się kojec? Kojec jest dobrym rozwiązanie, gdy rodzic potrzebuje chwili czasu na zrobienie czegoś, a w danym momencie nie może zajmować się dzieckiem. Wtedy dziecko wsadza do kojca, w którym jest bezpieczne i może się przez jakiś czas pobawić zabawkami, które się w nim znajdują.

W praktyce najlepiej sprawdzają się kojce, które mają kółka (dzięki temu kojec jest mobilny i można zmieniać jego miejsce) oraz są składane (wtedy, jeżeli kojec nie jest używany, może być złożony i schowany. Dzięki temu nie zagraca nam mieszkania).

Ważne, żeby wybrać kojec którego ścianki, są wykonane z siateczki o jasnym kolorze. Wtedy dziecko będzie miało lepszą widoczność, dzięki obserwacji otoczenia będzie czuło się bezpieczniej.

Przeczytaj też: http://www.ingod.pl/lezaczki-i-bujaczki-o-czym-pamietac-podczas-wyboru/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here