Kudzu- cudowne działanie tajemniczej rośliny

0
2281

Leczy rozmaite dolegliwości zdrowotne. Pozwala wyzwolić się z uciążliwego nałogu alkoholowego. Regeneruje wyczerpany organizm. Skutecznie zniechęca do palenia i raz na zawsze pozwala wyswobodzić się z uzależnienia od substancji narkotyzujących. Kudzu – dziwnie brzmiąca roślina o wielorakich właściwościach to naturalny sposób na poprawę witalności, długowieczność i świetną kondycję. Skąd ją wziąć i w jakiej postaci dostarczać?

Dalekowschodnia tradycja

W medycynie Dalekiego Wschodu kudzu stanowi punkt wyjścia do rozpoczęcia wszelkiego rodzaju kuracji leczniczych. Innymi słowy, tytułowe zioło to opornik łatkowaty albo ołownik zwyczajny, który znany jest na kontynencie azjatyckim od stuleci, a dziś zaczyna być szeroko rozpowszechniony także w Europie, między innymi za sprawą rekomendowanych producentów wysokiej klasy suplementów diety typu marka Swanson, która proponuje konsumentom najlepszej jakości preparaty na bazie kudzu. Certyfikowane i atestowane specyfiki gwarantują bezpieczeństwo zażywania oraz potwierdzają efektywność działania. A teraz trochę faktów – co takiego kudzu, czy jak kto woli opornik bądź ołownik, mogą przynieść naszemu organizmowi? Zarówno mieszkańcy Chin, jak i Japonii uznali tę roślinę już dekady temu za remedium na bóle migrenowe, złoty środek na problemy natury żołądkowo-jelitowej, panaceum na choroby sercowo-naczyniowe oraz istne wybawienie dla pań w stanie błogosławionym zmagających się z uciążliwymi nudnościami. Badania naukowe jednoznacznie potwierdzają natomiast, że kudzu jest idealnym wspomagaczem walki z nałogami, w szczególności alkoholizmem. Co więcej, zaleca się zdrową suplementację opornikiem, jak ta od Swanson, osobom chorującym na cukrzycę czy nowotwory.

Moc właściwości

Dlaczego w jednej roślinie naukowcy dopatrują się aż tak wszechstronnego działania? Wynika to zwłaszcza z ogromu różnorodnych właściwości jakie owe zioło w sobie niewątpliwie ma. Porastające Koreę, Państwo Środka i Kraj Kwitnącej Wiśni kudzu jest pełne wartościowych składników aktywnych biologicznie takich jak izaflawony, daidzeiny, diglikozydy, genisteina, czy pueraryno-7-ksylosydy przesądzające o tym, że roślina ta stanowi nadrzędny naturalny „lek” w medycynie alternatywnej oraz zajmuje kluczową pozycję w fitoterapii.

Nie tylko dla poważnie chorych

Czytając powyższe akapity, można by przypuszczać, że kudzu w formie suplementu diety czy to od Swanson, czy jakiegokolwiek innego cenionego producenta tego rodzaju środków uzupełniających codzienny jadłospis, zalecane jest wyłącznie przewlekle chorym. Owszem, ci cierpiący na groźne w swych skutkach dolegliwości, jak najbardziej powinni sięgać po atestowane wyroby z kudzu w roli głównej, ale nie tylko w ich przypadku charakteryzowana roślina potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Poza profilaktyką nowotworową i wspomaganiem pracy układu sercowo-naczyniowego, opornik idealnie sprawdza się jako środek łagodzący objawy menopauzy, działając podobnie jak estrogen, a wszystko to za sprawą zawartości genisteiny w korzeniu kudzu. Wspomniany składnik niweluje zawroty głowy oraz fale gorąca, a także pozwala skutecznie zaradzić huśtawce nastrojowej. Ponadto, regularne zażywanie kapsułek z pieczołowicie dobraną porcją kudzu zapewnia działanie antyoksydacyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here