Kredyt w placówce, przez telefon, czy Online? Co wolisz?

0
1943

Potrzebujesz wsparcia finansowego, dlatego rozważasz zaciągnięcie kredytu? Przymierzasz się do wizyty w najbliższym oddziale bankowym w celu jego uzyskania? Nie jest to jedyny sposób na otrzymanie wsparcia finansowego. Do wyboru masz także kontakt telefoniczny lub wnioskowanie online. Sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie odpowiednia.

Polacy chętnie zaciągają kredyty – nie tylko mieszkaniowe, ale również konsumpcyjne. Szczególnie te drugie pozwalają na realizację dawno odkładanych planów czy marzeń. Popularnością – przede wszystkim wśród młodych osób – cieszy się także kredyt studencki. Warto mieć świadomość, że obecnie nie wszystkie produkty bankowe dostępne są wyłącznie w placówkach. O niektóre możesz ubiegać się bez konieczności wychodzenia z domu.

Kredyt udzielany w placówce to standard

Standardowym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem są kredyty udzielane w oddziale każdego banku. Jest to wygodna opcja dla osób, które lubią bezpośredni kontakt z pracownikiem, np. chcą dowiedzieć się czegoś więcej, zadać konkretne pytania itp.

Taki wariant ma jednak kilka wad – chodzi głównie o czas. Nie da się ukryć, że wizyta w placówce i oczekiwanie w kolejce sporo zajmuje. Ponadto minusem jest konieczność dostosowania się do godzin pracy banku – tymczasem wiele osób pracuje dokładnie w takim samym czasie jak placówka, co uniemożliwia ubieganie się o wsparcie finansowe.

Warto jednak podkreślić, że niektóre kredyty dostępne są wyłącznie w oddziałach. Dotyczy to nie tylko kredytu hipotecznego, ale również kredytu studenckiego.

Kredyt przez telefon – jak to działa?

Kredyt przez telefon pozwala złożyć wniosek bez konieczności wychodzenia z domu. Chociaż taka opcja jest wygodna, ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim banki i tak wymagają wizyty w placówce – po to, aby podpisać dokumenty. W tym przypadku oszczędność czasu może być więc nieznaczna.

Warto także pamiętać, że nie wszystkie rodzaje kredytów udzielane są telefoniczne. Zwykle są one dostępne w przypadku kredytów gotówkowych – najczęściej opiewających na dość niskie kwoty.

Kredyt online – na czym polega?

Kredyt online to forma wsparcia finansowego, które jest udzielane za pośrednictwem internetu. Wystarczy wypełnić formularz, by – po pozytywnej weryfikacji – otrzymać wypłatę środków.

Warto mieć świadomość, że brak konieczności wizyty w banku zależy od wewnętrznej polityki konkretnej placówki. W przypadku większych kwot koniecznością może okazać się podpisanie umowy w oddziale lub w obecności kuriera.

Zaletą kredytu dostępnego online jest możliwość porównania ofert za pośrednictwem porównywarki internetowej, np. kredytowo.org. Pozwala to wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie wpisujące się w oczekiwania kredytobiorcy.

Porównaj dostępne możliwości, by wybrać rozwiązanie najbardziej dla Ciebie korzystne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here